یادداشت | عملیات طوفان الأقصی، طوفانی حق‌طلب در مقابل ظلم به پا کرده و انسان‌های آزاد را در این آرمان بشری متحد نموده است | پایگاه اطلاع رسانی گیل نویس
تاریخ : چهارشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۳
4
مداح گیلانی اهل‌بیت (ع):

یادداشت | عملیات طوفان الأقصی، طوفانی حق‌طلب در مقابل ظلم به پا کرده و انسان‌های آزاد را در این آرمان بشری متحد نموده است

  • کد خبر : 29140
  • ۰۶ آبان ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۳
یادداشت | عملیات طوفان الأقصی، طوفانی حق‌طلب در مقابل ظلم به پا کرده و انسان‌های آزاد را در این آرمان بشری متحد نموده است
حاج ابوذر بیوکافی مداح اهل‌بیت (ع) در یادداشتی به اتفاقات اخیر در فلسطین توسط رژیم جنایتکار صهیونیستی، اشاره کرد.

به گزارش «گیل‌نویس»، حاج ابوذر بیوکافی در واکنش به اتفاقات اخیر در فلسطین توسط رژیم جنایتکار صهیونیستی، در یادداشتی به نکات زیر اشاره کرد:

در سال‌های اخیر ما شاهد خیزش‌های مختلف در گوشه و کنار جهان بوده‌ایم که می‌توان آنها را به‌ صورت صنفی، گرایشی، رنگی و حتی رسانه‌ای دسته‌بندی کرد؛ اما این بار اتفاقی فراگیر با شرایطی متفاوت در عالَم رخ داده است که این فراگیری نشان از جهانی بودن آن دارد.

به‌نظر می‌رسد انقلاب جهانی غزه را که گفتمانی واحد در دنیا ایجاد نموده است، باید از جهاتی دیگر بررسی نمود. با توجه به فقر تجهیزاتی و محدودیت‌های رسانه‌ای، آنچه رقم خورده چیزی جز قدرت ایمان مردم غزه نیست.

این فراگیری و همه‌گیری که ریشۀ آن در «ایمان جوانان غزه» وجود دارد، گفتمانی را در قلوب آزاداندیشان جهان احیاء نموده که همان گفتمان انبیاء معظم یعنی مبارزه با ظلم و جور و طواغیت زمان است. ما شاهد درگیری تمام کفر با تمام ایمان هستیم! امتداد این حرکت تمدنی توسط مردمِ صبور و مؤمن غزه، خواسته ذاتی بشر امروز است و راه نجات همین راه مؤمنانه‌ای است که مردم مظلوم غزه طی می‌کنند.

استعمار حکومت‌های ظالم و متحدان مرتجع آنها، راه نفس کشیدن بشر را مسدود کردند! تا جایی که بشر به این نتیجه رسیده است جهان جای خوب و لذت بخشی برای زیستن نیست. سردمدار شبکۀ عظیم ظلم همین رژیم سفاک صهیونیستی می‌باشد.

حال با این مقدمه باید گفت؛ امروز غزه علت وحدت قلوب تمام آزادگان جهان شده است. غزه ای که نَه آب، نَه برق، نَه سوخت و نَه سلاح مدرن دارد اما جهان را متحیر نموده و آزادگان را با خود همراه کرده است! امروز غزه به ما نشان داد وجدان‌های بیدار در دنیا جمعیتی قابل توجه هستند، امروز غزه به ما نشان داد ایمان بر تمام تجهیزات و مکاتب مادی پیروز خواهد شد، از نشانه‌هایی که در عالم، حول محور حرکت غیورانه جوانان فلسطینی رقم خورده است، نیک می‌فهمیم که غزه پیروز شده است. به درماندگی ساختارها و حکومت‌های جهانی در مقابل این خیزش دقت کنید؛ پیام مهم این اتفاق، پیروزی ایمان در مقابل تمام دنیای مادی است.

عملیات طوفان الأقصی امروز در جهان، طوفانی حق‌طلب در مقابل ظلم به پا کرده و انسان‌های آزاد را در این آرمان بشری، متحد نموده است. بله! جهان در حال تغییر است، نظمی که ظالمان عالم به جهان حاکم کرده بودند به‌هم‌ریخته است و فروپاشی آن نزدیک است.

هیچ حکومتی در مقابل ارادۀ الهی مؤمنین نمی‌تواند ایستادگی کند؛ این چیزی‌ست که ما در این ۴۵ سال، اساس ایمان رهبران خود این را بارها بر این دیده‌ایم. امروز گفتمان مقاومت دیگر مربوط به جبهه_گ مقاومت نیست.

آری درست گفت بزرگ ما که اگر ملتی شاکر در مقابل نعمات الهی باشند، شکر نعمات الهی را به‌جا بیاورند، در مقابل ظلم و جور بایستند و احترام حریم الهی را حفظ کنند آنجا حرم خواهد شد. شهدای ما با جان‌فشانی از خاک و دین و مردم حفاظت کردند. فرق است بین حکومتی که با جان‌فشانی بهترین‌های امتِ خود، کشورش را در ساحلی امن حفظ می‌کند، تا حکومتی که با غصب و ظلم و جور به دنبال حفظ خود ‌باشد! شکر عملی نعمت ولایت فقیه را شهدا به جا آوردند؛ هر جایی که مردم آن شاکر باشند آنجا حرم است. این همان جملۀ حاج قاسم عزیز است که می‌فرمود: «جمهوری اسلامی حرم است». امروز غزه نیز در چشم همۀ محترم شده است، امروز غزه مدافع حریم حق خواهد بود، امروز غزه خود را پیدا کرده است و با همان مؤلفه‌هایی که از ۴۵ سال قبل ما به آنها مقید بوده‌ایم یعنی «ایمان، روحیۀ ظلم ستیزی، شهادت طلبی و شکرگزاری» قطعاً به قلۀ موفقیت خواهد رسید. ما شاکر عملیات‌های جبهۀ مقاومت و #حماس هستیم، فصل مشترک زبان آزادی‌خواهان جهان امروز غزه است.

حال چه باید کرد؟ از این فرصت به وجود آمده چه بهره‌ای را باید برد؟

نکته اول، درست دیدن وضعیت است! طلیعۀ فروپاشی نظم جهانی موجود و آغاز شکل‌گیری نظم نوین جهانی را در عملیات طوفان الأقصی ببینید. این فرصتی بی‌نظیر است که خداوند برای ما رقم زده است. به‌نظر در گام اول، تمام کسانی که در اقصی نقاط دنیا درباره غزه هم‌صدا هستند باید با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. کاری که در فضای رسانه‌ای، مرحوم نادر طالب‌زاده انجام می‌داد و در میدان عمل، سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی آن را عملیاتی کرد. سپاهی حق‌طلب به وسعت تمام دنیا!

افرادی که قدرت و ظرفیت‌های بین‌المللی دارند، امروز بهانه‌ای برای صحبت و گفتگو دربارۀ مسائلی مثل غزه دارند. می‌توانند به همین بهانه بلندترین مفاهیم، افق‌ها و ایده‌ها را به افراد مختلف در دنیا منتقل کنند تا آنها نظام سلطه را بهتر بشناسند و حرکت مردمی حق‌طلب را عمیق‌تر درک کنند.

ما باید بیشترین بهره را از این فرصت به‌دست‌آمده برای شبکه‌سازی و یک‌دست ساختن جبهۀ جدید علیه نظم کنونی استفاده نماییم! تمامی نخبگان علمی و دینی، دانشمندان، نخبگان اجتماعی، هنری و رسانه‌ای باید در این زمینه حرف بزنند؛ باید غزه و عملیات طوفان الأقصی جنبه و ابعاد بین‌المللی خود را پُررنگ کند.

همان‌طور که آنها در عملیات‌های رسانه‌ای خود علیه ما موضوعی را داغ نگه می‌دارند، ما هم نباید بگذاریم تنور حرکت تمدنی غزه سرد شود! اگر ما بتوانیم نخبگان جهانی بیشتری را همراه کنیم، گامی مؤثر و ضربه‌ای مهلک بر پیکرۀ حکومت‌های ظالم وارد نموده‌ایم.

پروژۀ تحریم جهانی مصرف کالاهای صهیونیستی که مهم‌ترین ضربه را به اقتصاد او و هم‌پیمانانش وارد خواهد کرد، نیاز به شبکه‌ای جهانی دارد که با ما هم‌راه و هم‌گام باشد. این پروژه بیشتر ما را به استفاده از انقلابِ به‌ وجودآمده برای تشکیل شبکۀ بزرگ و مؤمن نسبت به راهی که مردم غزه می‌روند، سوق می‌دهد.

به ایجاد شبکۀ گسترده و میلیونی باید کمک کرد! اگر چنین شبکه‌ای به‌وجود بیاید، می‌توانیم به عملیات‌های دیگر که در پیوست این عملیات خواهد بود فکر کنیم.

همۀ ما در این هدف باید تلاش شبانه‌روزی کنیم. نکتۀ بعدی توجه به جریان اختلاف‌افکن است. باید مراقب بود جبهۀ شکل‌گرفته دچار اختلافات دینی، مذهبی، قومی و قبیله‌ای نشوند! قطعاً شیطان و پیروانش اگر این یک‌دستی و شبکه‌شدن را ببینند، از عامل اختلاف و شبهه‌افکنی استفاده خواهند کرد؛ هر کسی که انقلاب جهانی غزه را به حرکتی شیعی یا سُنی یا بی‌تفاوتی مسیحی-یهودی یا عربی-عجمی تقلیل دهد، او عامل دشمن است! می‌خواهد عالم باشد یا هنرمند.

ما گام بزرگی را در راه نابودی اسرائیل و به تبع آن آمریکا برداشته‌ایم و این آغاز حرکتی نوین و بزرگ است.

در بخش رسانه‌ای هرکس هر ابزار رسانه‌ای که دارد از آن برای تبیین حق و پاسخ به شبهات مخصوصاً برای کودکان و نوجوانان، بهره ببرد. تولید مفاهیم، ایجاد محتوا و دسترسی آن به گروه‌های رسانه‌ای از وظایف نخبگان است.

باید به سرعت از افراد رسانه‌ای غیر سازمانی و تشکیلاتی که به‌ صورت خودجوش فعالیت می‌کنند، حمایت شود.

تأکید بر انسانی بودن انقلاب غزه، تأکید بر قدرت ایمان مردم غزه و عملیات‌های رسانه‌ای و همراه کردن نخبگان دنیا و به تبع آن مردم دنیا، از مهم‌ترین وظایف امروز ما می‌باشد. به امید نابودی اسرائیل و پیروزی جبهۀ حق و آرزوی موفقیت برای تمام رزمندگان عرصه‌های مختلف در جبهه مقاومت.

پایان پیام/

لینک کوتاه : https://gilnevis.ir/?p=29140

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code

برچسب‌ها