آموزش وردپرس

۹۹ درصد صنایع گیلان توسط بخش خصوصی اداره می‌شود

به گزارش «گیل نویس»، محمدباقر نوبخت در جمع صنعتگران استان که در شرکت روجین پایا شهرصنعتی رشت برگزار شد، اظهار کرد: «صنعت» مبحث زیربنایی برای توسعه استان است، نکته‌ای که لازمه مباحث زیر بنایی، این است که باید بتوانید با کشورهای همسایه از طریق خط ریلی رشت – آستارا در ارتباط باشید.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی باید برای ارتباط با شبکه سراسری کشور، امکان جابه جایی بار از دو شهرک صنعتی رشت در کمترین زمان از شبکه ریلی انجام گیرد، افزود: برای انتقال از راه آبی نیازمند دستیابی به بنادر هستید که بندر کاسپین مشکلی ندارد و در کنارش می‌توانید از ظرفیت بندر انزلی هم استفاده کنید.

نوبخت تصریح کرد: با همه نگرانی‌ها و دل‌مشغولی‌ها برای تسریع در انجام پروژه‌ها، اطمینان داریم که پروژه‌های ریلی به زودی در آستانه بهره برداری قرار می‌گیرند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی به بنده واگذاری شده و نماینده تام الاختیار من در استان حضور دارد و با جدیت جلسات را پیگیری می‌کند، خاطرنشان کرد: این ستاد مغایرت با مدیریت و استانداری ندارد بلکه اهداف اقتصاد مقاومتی را سازمان یافته دنبال می‌کند.

وی با بیان اینکه «تولید» موضوع مهم در گیلان است، تصریح کرد: عمدتا ۹۹ درصد صنایع گیلان توسط بخش خصوصی هدایت می‌شود.

فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی ادامه داد: تحریم باعث کاهش صادرات نفت شد و درآمدهای ارزی کاهش یافت اما مخارج کشور کم نشد، بسیاری از ایرانیانی که مقیم خارج هستند هم تاکید می‌کنند که مقاومت در برابر زورگویی‌ها ضرورت دارد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه از بخش خصوصی می‌خواهیم که ورود کند و مسئولین دولتی را یاری دهد، بیان کرد: مجموعه‌هایی که صاحبان صنایع دارند باید در قالب اتاق فکر و تشکل فعال شوند. شاید نتوان با تک تک صنایع به گفتگو نشست لذا باید مسائل دسته بندی شوند و مشکلات و راهکارها مطرح گردند.

نوبخت با اشاره به اینکه ۸۰ هزار طرح و پروژه ملی و استانی داریم که بالغ بر ۴۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارند، گفت: بهترین فرصت است تا در ستاد اقتصاد مقاومتی برای برون رفت از بحران اقتصادی بر توان داخلی تکیه کنیم و هدفمند طرح و پروژه‌ها را به نتیجه برسانیم.

در ادامه ارسلان زارع در این جلسه، اظهار کرد: در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی که صبح امروز در استانداری برگزار شد، پیشنهاداتی برای رفع موانع صنایع سلولزی مطرح شد.

سرپرست استانداری گیلان با تاکید بر برگزاری جلسات مستمر ستاد اقتصاد مقاومتی با هدف رفع موانع تولید، افزود: موضوع کمبود نقدینگی که توسط صنایع مطرح شد، باید سریعا توسط دستگاهها پیگیری و رفع شود.

وی گفت: برای محدودیت اراضی صنعتی هم باید راهکارهایی اندیشیده شود؛ پیش بینی هایی که در آمایش سرزمین وجود دارد را پیگیری می کنیم.

زارع با اشاره به مسائل مربوط به آب و فاضلاب در حوزه صنایع، تصریح کرد: استان به دنبال تامین اعتبار مربوط به حوزه آب و فاضلاب است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code