تاریخ : پنج شنبه, ۱۶ مرداد , ۱۳۹۹ 17 ذو الحجة 1441 Thursday, 6 August , 2020
1
نماینده ولی‌فقیه در گیلان:

ویروس کرونا روح دعا و توسل را در مردم جهان تقویت کرد

  • کد خبر : 18802
  • ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
ویروس کرونا روح دعا و توسل را در مردم جهان تقویت کرد
نماینده ولی‌فقیه در گیلان با اشاره به اینکه در درون هر بلا یک نعمت است که سایه آن نعمت بر بلا و مصیبت احاطه دارد، گفت: ویروس کرونا با وجود همه مشکلات، روح دعا و توسل را در مردم جهان تقویت کرد.

به گزارش «گیل‌نویس»، آیت‌الله «رسول فلاحتی» ظهر امروز (جمعه، ۱۹ اردیبهشت) در ویژه برنامه پیام جمعه رشت که بدون مستمع حضوری در مصلای امام خمینی(ره) رشت برگزار شد، با اشاره به اینکه پس از فراگیری ویروس کرونا، علت‌های مختلفی برای شیوع این بیماری بیان شد، تصریح کرد: عده‌ای علت شیوع کرونا را گناه کردن مردم جهان دانستند و عده‌ای نیز آن را از علائم آخرالزمان و ظهور حضرت مهدی(عج) برشمردند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان به روایات مختلف که دامن‌گیری بلایا و مصیبت بر بشریت و مسلمانان را از علائم آخر الزمان دانسته‌اند، اشاره کرد و گفت: در چند ماه گذشته بسیاری از این موضوعات در شبکه‌های مجازی و رسانه‌های جهانی مطرح شد.

*بلا و مصیبت‌ها ظالمان را ادب و مؤمنان را امتحان می‌کند

وی به روایاتی از امیرالمومنین(ع) در ارتباط با دستاوردهای بلا و مصیبت در جوامع انسانی و مسلمانان اشاره و تاکید کرد: بلاها سبب ادب کردن ظالمان، امتحان مؤمنان و درجه برای انبیای الهی می‌شود.

آیت‌الله فلاحتی تصریح کرد: اگر به بلاها نگاه فلسفی و اخلاق‌مدارانه داشته باشیم، می‌بینیم که در درون هر بلا و مصیبتی یک نعمت است که سایه آن نعمت بر بلا و مصیبت احاطه دارد.

امام جمعه رشت به سیل بهار سال گذشته که سبب خسارت‌های زیادی شد، اشاره و اظهار کرد: کارشناسان بعد از مدتی اعلام کردند که سیل سال ۹۸ با وجود همه خسارات، ثمرات به مراتب بیشتری در حوزه تقویت کشاورزی داشته است.

وی وجود آب را وجود زندگی، حیات، رونق کشاورزی و فراوانی نعمت دانست و اظهار کرد: خوشبختانه طبق گفته مدیرعامل آب منطقه‌ای، استان گیلان در سال جاری، هیچ کمبودی در حوزه آب ندارد.

*تقویت صبر و شکیبایی از آثار شیوع ویروس کرونا است

آیت‌الله فلاحتی در ادامه به آثار بیماری کرونا اشاره کرد و گفت: این ویروس منحوس با