آموزش وردپرس
نماینده ادوار مردم رشت در مجلس:

انتخابات مقطع نمره دادن مردم به دولت و مجلس است/ جایگاه و مشروعیت مجلس و دولت برگرفته از رای مردم است

به گزارش «گیل نویس» از رشت، سید علی آقازاده در دیدار جمعی از اهالی محله استقامت رشت با اشاره به حاکمیت نظام اسلامی در جامعه اظهار کرد: امروز به لطف خدای متعال تحت لوای حاکمیتی زندگی می‌کنیم که با عزم، اراده، اعتقاد و باورهای الهی مردم به پیروزی رسیده است.

وی به فراز و نشیب‌های سخت انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: به لطف خدا روزهای خوشی را داشتیم و خواهیم داشت.

نماینده مردم رشت در هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حاکمیت اسلامی دارای آرمان‌ها و بنیان‌هایی است، تصریح کرد: امروز شاهد یک حاکمیت سیاسی کامل در جامعه اسلامی هستیم و قانون اساسی پیشرویی داریم که به قانون‌های اساسی کشورهای پیشرفته تنه می‌زند.

مردم تشکیل‌دهنده ارکان نظام اسلامی هستند
آقازاده با برشمردن ارکان برجسته نظام اسلامی، بیان کرد: مردم تشکیل دهنده ارکان نظام اسلامی هستند و مجلس، دولت، قوه قضائیه، سیستم نظارتی و امنیتی جزو شاکله و پایه‌های نظام محسوب می‌شوند.

وی دولت، مجلس و قوه قضائیه را سه رکن اداره کننده نظام اسلامی عنوان کرد و گفت: در جمهوری اسلامی دولت منبعث از مجلس است ضمن اینکه قوه قضائیه رابطه متعامل و پشتیبانی از دو قوه دیگر را به عهده دارد و طبق قانون اساسی تمام قوا تحت امر ولی فقیه در جامعه اسلامی هستند.

جایگاه و مشروعیت مجلس و دولت برگرفته از رای مردم است
این فرمانده دوران دفاع مقدس با اشاره به اینکه ارکان نظام اسلامی توسط مردم تشکیل می‌شود، خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس و رئیس جمهوری توسط مردم انتخاب می‌شوند بنابراین هر کدام جایگاه مسئولیتی خود را دارند و این جایگاه و مشروعیت توسط ملت به آنها واگذار شده است.

آقازاده، قانونگذاری و نظارت را دو وظیفه اصلی نمایندگان مجلس شورای اسلامی ذکر کرد و یادآور شد: مردم می‌گویند قانونی که نمایندگان براساس منافع ملی، مصلحت و حکمت نظام در مجلس تصویب و تدوین کردند، را به عنوان امانتدار ملت باید بر آن نظارت داشته باشند.

وی با بیان اینکه دولت‌ها موظف هستند برنامه و راهبرد داشته باشد، اظهار کرد: دولت وظیفه دارد متناسب با نیازهای سیستم رده‌های اجرایی را تشکیل دهد و این امر تعریف شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، داشتن برنامه‌های کوتاه‌مدت، بلندمدت و چشم‌انداز را جزو سیاست‌های یک حاکمیت دانست و تصریح کرد: آنچه مردم انتظار دارند و مورد بحث است، اینکه دولت و مدیریت اجرایی زیرمجموعه به نوعی مجلس محسوب می‌شود و مجلس در راس امور است ضمن اینکه دولت باید برابر قانونی که در مجلس مصوب شده، سیاست‌ها و برنامه‌های خود را تنظیم و تدوین کرده و طبق آن عمل کند.

آقازاده با تاکید براینکه دولت باید کشور را به سمت توسعه و پیشرفت برابر استانداردها و تعریفی که خودش کرده پیش ببرد، بیان کرد: مجلس نیز باید بر تمام برنامه‌ها و عملکرد دولت که انجام می‌دهد، نظارت داشته باشد.

وی به انجام روند مذکور توسط دولت و مجلس در دو دهه نخست انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: در گذشته فرآیند و ساختار طبیعی برنامه‌های تعریف شده توسط مجلس، دولت و قوه قضائیه انجام می‌شد و حساسیت‌های امروز را نداشت.

عضو فراکسیون اصولگرایان هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تهیه برنامه وظیفه دولت و نظارت بر حسن اجرای آن وظیفه مجلس است، خاطرنشان کرد: انتخابات مقطعی است که مردم برنامه‌های دولت و نظارت بر آن توسط مجلس را به دلیل اینکه مربوط به سرنوشت‌شان است، قضاوت و تحلیل می‌کنند و به آن نمره می‌دهند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code