آموزش وردپرس
وزیر بهداشت تاکید کرد:

بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی گیلان تا پایان سال آینده افتتاح می‌شود

«سعید نمکی» روز چهارشنبه، ۸ آبان در نشست بررسی راهکارها و مشکلات حوزه بهداشت و درمان گیلان، اظهار کرد: زمانی که بنده وزارت بهداشت را تحویل گرفتم با مجموعه‌ای از مطالبات از جمله پنج هزار میلیارد تومان مطالبات از بیمه سلامت و ۱۰ هزار میلیارد تومان از تأمین اجتماعی روبرو بودم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه در طول مدت وزارت کمترین تغییر را در بدنه معاونین وزارت بهداشت داده‌ام، تصریح کرد: مشکلات و بدهی وزارت بهداشت به حدی بود که با ۲۰ هزار میلیارد تومان کسری وارد سال ۹۸ شدیم.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال جاری با سیلاب‌های گسترده در ۲۵ استان مواجه شدیم، تصریح کرد:‌ ۶ استان کشور با سخت‌ترین شرایط روبرو شدند.

نمکی به اجرای طرح پرونده الکترونیک سلامت به عنوان یک تکلیف بالادستی اشاره و تاکید کرد: هم‌اکنون ۸۰ میلیون ایرانی پرونده الکترونیک سلامت دارند و در روزهای آینده با حفظ حریم شخصی همانند بسیاری از کشورهای دنیا، می‌توانند از صفحه موبایل خود آن را مشاهده کنند.

*فشار خون ۳۰ میلیون ایران کنترل شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به طرح ملی مبارزه با فشار خون اشاره و تصریح کرد: در این طرح فشار خون ۳۰ میلیون و ۷۰۰ هزار ایرانی کنترل شد و بالغ بر ۱۰ میلیون نفر بیش از انتظار ما در طرح شرکت کردند.

وی با بیان اینکه سالانه ۳۸۰ هزار مرگ در کشور داریم که تعداد صدهزار مورد آن به دلیل فشار خون بالا و عوارض ناشی از آن است، گفت:‌ استقبال ۸۵ درصدی جامعه هدف در این طرح، سازمان‌ بهداشت جهانی را متحیر کرد.

نمکی با بیان اینکه در طرح ملی مبارزه با فشار خون، ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار مورد جدید از پرفشاری خون یا افراد در آستانه ورود به پرفشاری خون شناسایی شدند، افزود: این میزان استقبال از طرح، نشان از مقبولیت نظام جمهوری اسلامی با وجود همه تبلیغات دشمن است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به وضعیت مناسب تولید دارو در کشور اشاره و تاکید کرد: با وجود همه مشکلات اقتصادی و تحریمی، همه کارخانه داروسازی در کشور تا تیرماه سال آینده مواد اولیه دارند و هیچ مرکزی بدون داروی اساسی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه با واردات بی رویه دارو، به شدت برخورد کرده‌ایم، تصریح کرد: به هیچ کس اجازه نمی‌دهیم دارویی را که در داخل تولید می‌شود را وارد کند.

*راه‌اندازی ۴۰۰ خانه بهداشت عشایری طی سال جاری

نمکی در ادامه به اجرای طرح سلامت بهداشت دهان و دندان برای دانش‌آموزان اشاره و خاطرنشان کرد: در سال جاری، یک میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز در طرح بهداشت دهان و دندان شرکت می‌کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۴۰۰ خانه بهداشت عشایری طی سال جاری راه‌اندازی شده است، اظهار کرد: در طرح بیمه سلامت، ۹ میلیون جمعیت فاقد بیمه در کشور، بیمه شدند.

وی با اشاره به اینکه نسخه نویسی الکترونیک در حال شکل‌گیری است، تصریح کرد: استان گیلان با مجموعه در هم تنیده‌ای از مشکلات روبرو است.

نمکی با اشاره به اینکه سال ۹۸ یکی از سخت‌ترین سال‌های بعد از انقلاب در حوزه اقتصادی است، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی باید مدیریت را از کمیت به کیفیت سوق دهیم و از توانمندی مدیریت صحیح منابع استفاده شود.

*تقدم پیشگیری بر درمان باید در دستور کار باشد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در شرایط کنونی باید از گسترده کاری پرهیز شود، تاکید کرد: تقدم پیشگیری بر درمان و تقدم درمان سرپایی به بستری باید در دستور کار باشد.

وی اضافه کرد: به ازای یک تخت بیمارستان می‌توانیم یک کلینیک راه‌اندازی کنیم و یک ریال هزینه کردن در پیشگیری، هزارن تومان در درمان، جلوگیری می‌کند.

نمکی با تاکید بر اینکه ایجاد بیمارستان یک هزار تختخوابی نیاز استان گیلان است، خاطرنشان کرد: با این وجود پروژه بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی گیلان همزمان با دهه فجر سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به طرح‌های نیمه تمام بهداشتی و درمانی استان، گفت: بیمارستان ۴۰۰ تختخوابی گیلان و پروژه‌های بهداشتی و درمانی استان با بیش از ۷۰ درصد پیشرفت تا پایان سال ۹۹ به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه هیچ عارضه‌ای از طول کشیدن یک پروژه عمرانی خطرناک‌تر نیست، اظهار کرد: از همه مسئولین تقاضا دارم طرح جدید برای ما ایجا نکنند و همه توان برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام صرف شود.

نمکی با بیان اینکه اعتقاد به حمایت از بخش خصوصی داریم، اذعان کرد: در عین حال افراد فرودست هرگز از چتر حمایتی وزارت بهداشت دور نمی‌مانند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code