آموزش وردپرس

روستاهای گیلان با محوریت مساجد به وسایل ورزشی تجهیز شوند

به گزارش «گیل نویس»، «مریم بخشی» دیروز(یک‌شنبه، ۳۱ شهریور) در دیدار با حجت‌الاسلام محمدعلی رضوانی‌نژاد مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد گیلان در دفترش با تاکید بر استفاده از ظرفیت مساجد در پرورش نسلی متعهد و کارآمد گفت: فعالیت‌های مسجدی در جهت ترویج آموزه‌های اسلامی است که برای همه اقشار مردم به صورت رایگان برگزار می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان با اعلام آمادگی جهت حمایت از فعالیت‌های ورزشی مسجدمحور به‌ویژه در روستاها اظهارداشت: حمایت از فعالیت‌های ورزشی با محوریت مساجد منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی و ترویج اخلاق اسلامی می‌شود.

وی با اشاره به حضور نوجوانان و جوانان در مساجد، ورزش را یکی از راهکارهای جذب جوانان به این مکان مقدس اعلام و تصریح کرد: باید ظرفیت‌ دستگاه‌های اجرایی یکپارچه شود تا بتوانیم نسلی متعهد به اخلاق اسلامی پرورش دهیم.

بخشی بر حمایت از ورزش روستایی تاکید کرد و گفت: متاسفانه بسیاری از روستاهای استان فاقد تجهیزات ابتدایی و ارزان‌قیمت ورزشی هستند که می‌توان با همکاری کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و هیئت‌ ورزشی روستایی با محوریت مسجد این روستاها را به امکانات ورزشی تجهیز کرد.

وی با اشاره به اجرای طرح ملی استعدادیابی همگانی ورزش همزمان با سراسر کشور در روستاهای گیلان تصریح کرد: جامعه هدف این طرح کودکان و نوجوانان هفت تا ۱۴ سال هستند که در رشته‌های ورزشی چون قایقرانی، کاراته، اسکیت، شمشیربازی و اتومبیلرانی انجام می‌شود.

بخشی همچنین از اجرای طرح ساختار قامتی و حرکتی زنان روستایی در گیلان خبر داد و افزود: زنان گیلانی به جهت کار در مزارع دچار آسیب‌های جسمی هستند که در قالب این طرح مورد درمان ابتدایی قرار می‌گیرند.

وی خواستار شناسایی۵۰ روستا به‌منظور تجهیز به امکانات ورزشی با همکاری کانون‌های مساجد شد و خاطرنشان کرد: این شناسایی با توجه به استعدادهای روستا انجام شود تا بتوانیم استعدادهای ورزشی روستا را با محوریت مساجد پرورش دهیم.

انتهای پیام/شبستان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code