آموزش وردپرس
دبیرکل مجمع جهانی اهل بیت(ع):

جامعه اسلامی باید فقرزدا باشد/دغدغه سیدالشهدا(ع) خوراک معنوی به مردم بود

به گزارش «گیل نویس»، آیت‌الله رضا رمضانی گیلانی در مراسم عزاداری شب هشتم ماه محرم که در حسینیه حضرت ابوالفضل العباس(ع) رشت برگزار شد، اظهار داشت: بر اساس آنچه در کتاب‌های تاریخی ذکر شده، امام حسین(ع) هر چه به لحظه شهادت نزدیک می‌شدند، شادی ایشان بیشتر می‌شد.

دبیر کل مجمع جهانی اهل بیت(ع) به کتاب فریشلر نویسنده آلمانی در مورد امام حسین(ع) اشاره کرد و گفت: فریشلر با وجود اینکه کتاب “امام حسین(ع) و ایران” را نوشته است ولی قطعا درکی از خوشحالی حضرت در لحظه شهادت نداشته است.

وی با اشاره به اینکه امام حسین(ع) حیات انسانی را در بالاترین درجه داشت، تاکید کرد: امام حسین(ع) در زمانی که دین و آیین الهی در خطر بود به رسالت خود عمل کرد.

آیت‌الله رمضانی با بیان اینکه مهمترین دغدغه امام حسین(ع) تهیه خوراک معنوی برای مردم جامعه بود، افزود: امروزه خیلی‌ها برای گرسنگی و تشنگی ظاهری گریه می‌کنند که البته در جامعه اسلامی نباید فقیر وجود داشته باشد.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه جامعه اسلامی باید فقرزدا باشد، خاطرنشان کرد: فقر وابستگی به دنبال می‌آورد و جامعه اسلامی نباید اینگونه باشد.

وی اظهار داشت: اگر کشورهای اسلامی با ثروت عظیمی که دارند با هم جمع شده و در کنار هم قرار می‌گرفتند، آمریکا و غرب محتاج ما می‌شدند و جلوی نفوذ گرفته می‌شد.

آیت‌الله رمضانی در پایان اذعان داشت: انسان اگر می‌خواهد نهضت حسینی(ع) را درک کند باید خود را به حضرت نزدیک کرده و اندیشه امام حسین(ع) را بررسی و مطالعه کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code