آموزش وردپرس
رئیس پارک علم و فناوری گیلان خبر داد:

افتتاح مرکز نوآوری صنایع خلاق گیلان طی هفته جاری در رشت

به گزارش «گیل نویس»، علی باستی در دیدار مجمع نمایندگان گیلان با روسای دانشگاه‌های و مراکز علمی گیلان، گفت: پارک علم و فناوری گیلان دارای ۱۲ مرکز رشد واحدهای فناور است که در سراسر استان پراکنده هستند.

رییس پارک علم و فناوری گیلان با اشاره به اینکه ۳۲۰ هسته و واحد فناور در پارک علم و فناوری گیلان مستقر هستند، گفت: به همین واسطه ۹۲۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به فعالیت هستند.

وی با بیان اینکه ۵۱ شرکت دانش‌بنیان در گیلان فعال است، تاکید کرد: از این تعداد، ۴۰ شرکت در پارک علم و فناوری گیلان استقرار دارند.

باستی با بیان اینکه گردش مالی شرکت‌های دانش‌بنیان گیلان طی سال گذشته ۷۰ میلیارد تومان است، تصریح کرد: این شرکت‌ها همچنین ۳۰۰ هزار دلار درآمد صادراتی داشتند.

رییس پارک علم و فناوری گیلان با تاکید بر اینکه ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری در گیلان یکی از نیازهای استان است، تاکید کرد: این مناطق ویژه در برخی استان‌ها تشکیل شده است.

وی همچنین از افتتاح مرکز نوآوری صنایع خلاق گیلان در هفته جاری خبر داد و گفت: مرکز نوآوری صنایع خلاق پارک علم و فناوری نقطه تلاقی فرهنگ، تکنولوژی و خلاقیت بوده و تسهیل‌گر توسعه شرکت‌های دانش بنیان است.

در ادامه جلسه، «بابک نوروزی» با اشاره به اینکه دانشگاه علمی و کاربردی گیلان در گذشته دارای ۲۸ مرکز دولتی و خصوصی بود، گفت: در حال حاضر تنها ۱۵ واحد خصوصی دانشگاه علمی و کاربردی گیلان فعال هستند و واحدهای دولتی تعطیل شده‌اند.

رییس دانشگاه جامع علمی و کاربردی گیلان با تاکید بر ورود بخش خصوصی به دانشگاه علمی و کاربردی، افزود: حضور بخش خصوصی به بهبود استانداردها کمی و کیفی تحصیلی دانشگاه کمک می‌کند.

وی اظهار کرد: دانشگاه علمی کاربردی گیلان در حال حاضر ۶ هزار و ۵۰۰ دانشجو دارد  و یکی از معضلات ما کاهش تعداد دانشجو است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code