آموزش وردپرس
نماینده مردم رشت در مجلس خبر داد:

نخستین پژوهشکده هسته‌ای کشور در گیلان احداث می‌شود

به گزارش «گیل نویس»، «جبار کوچکی‌نژاد» در جلسه مجمع نمایندگان استان با روسای دانشگاه‌های و مراکز علمی گیلان، گفت: وجود شورای مدیریت دانشگاه با حضور همه دانشگاه‌های استان برای هماهنگی‌های بیشتر ضروری است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جمعیت گیلان به سمت پیری می‌رود و جامعه نیاز به فارغ‌التحصیلان پزشکی دارد، تاکید کرد: باید به حوزه علوم پزشکی بیشتر توجه و کاستی‌ها در این زمینه رفع شود.

وی با بیان اینکه منابع مختلفی برای آموزش و پرورش در قانون وجود دارد، افزود: طبق قانون باید مبالغی از قبوض گاز، مالیات و … برای هزینه تجهیز و مدارس هزینه شود.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه دانشگاه پیام نور، تنها دانشگاهی است که می‌تواند واحد بین‌الملل تاسیس کند، افزود: امیدواریم با پیگیری‌های مدیران دانشگاه پیام نور گیلان، واحد بین‌الملل این دانشگاه در گیلان تاسیس شود.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی به تعهدات سازمان انرژی اتمی برای احداث پژوهشکده هسته‌ای در گیلان خبر داد و گفت: این سازمان چهار میلیارد تومان برای این موضوع اعتبار تخصیص داده است.

وی به ضرورت پیگیری حوزه وزارت علوم در مورد احداث پژوهشکده هسته‌ای در گیلان اشاره و تاکید کرد: این مرکز هسته‌ای بعد از احداث در حوزه هسته‌ای کشاورزی و هسته‌ای محیط زیست فعالیت می‎‌کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code