آموزش وردپرس
خطیب نماز جمعه رشت:

آمریکایی‌ها یک جا نرمش نشان می‌دهند و صد جای دیگر ترکش می‌زنند

به گزارش «گیل نویس»، آیت الله «رسول فلاحتی» امروز(جمعه، ۱۵ شهریور) در خطبه‌های نماز جمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی به تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) اشاره کرد و گفت: ترویج فرهنگ اهل بیت(ع) در جامعه از ضروریات امروز به‌منظور مقابله با سبک زندگی غربی است و باید در مسیر ائمه(ع) باشیم.

نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر تبیین فلسفه قیام عاشورا در این ایام تصریح کرد: امسال هیئت‌های مذهبی رشت ساماندهی شده و با وحدت بزرگ‌ترین پیام نهضت حسینی(ع) و بصیرت مثال‌زدنی یاران آن حضرت را به جامعه انتقال می‌دهند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه عاشورا ماندنی است افزود: اراده الهی برآن است تا عاشورا محکی برای سنجش انسان حقیقت‌طلب و انسان‌های غیر آن باشد، بنابراین هر کس خود را با کاروان راه حسین(ع) هماهنگ کند، عاقبت به خیر می‌شود.

وی عدم سازش با ظالم را پیام نهضت حسینی دانست و بیان کرد: امام حسین(ع) به ما آموخت در برابر دشمنان دین خدا با هر هزینه‌ای بایستیم و از قدرت‌های سلطه‌گر نهراسیم، همانطور که همه ائمه چنین کردند.

امام جمعه رشت نهراسیدن از قدرت‌های جهانی چون آمریکا و بصیرت یاران امام حسین(ع) را درس دیگر قیام عاشورا اعلام کرد و ابراز داشت: عاشورای حسینی(ع) به ما آموخت از ذلت فراری باشید و در آینده نه‌چندان دور با استقامت ملت ایران، قدرت پوشالی آمریکا اسقاط می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به شرایط بحرانی اروپا و گام سوم دولتمردان جمهوری اسلامی ایران در مقابل دولت‌های زورگوی اروپایی تصریح کرد: اینکه دولت ایران شرایط جهانی را دریافته و دولت‌های اروپایی را در رینگ بوکس خود قرار داده است، جای تشکر دارد.

آیت الله فلاحتی با تاکید بر اینکه باید از نقطه ضعف دشمن به‌عنوان نقطه قوت خود استفاده کنیم افزود: مسئولان به لبخند زهرآگین، وعده‌های بی‌اساس و تماس‌های تلفنی اروپایی‌ها اعتماد نکرده و به حداقل‌ها اکتفا نکنند، مردم ایران ملتی بصیر هستند و از عزت و درک بالایی برخوردارند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه باید سایت فردو از فاز تحقیقاتی خارج شده و عملیاتی شود ابراز داشت: مسئولان در مواجهه با مردم تجزیه و تحلیل درست ارائه دهندو صادق باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code