آموزش وردپرس

المپیاد ورزشی دانشجویان کشور سال آینده در گیلان برگزار می‌شود

به گزارش «گیل نویس»، دکتر «احمد رضی» در جلسه دیدار مجمع نمایندگان گیلان با روسای دانشگاه‌های و مراکز علمی گیلان، گفت: حمایت از تهیه سند علم و فناوری گیلان و کمک برای ایجاد منطقه ویژه علم و فناوری گیلان از جمله درخواست‌های دانشگاه‌ها و مراکز علمی گیلان از نمایندگان است.

رییس دانشگاه گیلان با اشاره به اینکه تلاش برای افزایش سهم گیلان از اعتبارات دولتی برای توسعه آموزش عالی استان ضرروی است، تاکید کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی، شرکت‌ و کارخانه‌ها برای تخصیص اعتبار بیشتر به امر تحقیقات باید توجه کنند.

وی به همراهی برای تامین اعتبارات طرح‌های مشترک بین‌المللی اشاره و اظهار کرد: ترغیب خیرین و واقفین برای کمک به دانشگاه‌ها و مشارکت در توسعه آموزش عالی استان حائز اهمیت است.

رضی با بیان اینکه امیدواریم طرح دهکده ورزشی دانشجویی در سازمان برنامه و بودجه داری ردیف بودجه شود، گفت: فعالیت این دهکده ورزشی با هدف توجه به ورزش دانشجویی در حال برنامه‌ریزی است.

رییس دانشگاه گیلان، مساعدت برای تأمین کسری اعتبارات دانشگاه‌ها و کمک به تکمیل طرح جامع پارک علم و فناوری گیلان را از خواسته‌های دانشگاه‌ها و مراکز علمی از نمایندگان استان دانست و خاطرنشان کرد: کمک به دانشگاه‌ها برای نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی از محل اعتبارات صندوق ملی و اعتبارات فاینانس مندرج در قانون بودجه ۹۸ از دیگر پیشنهادات به نمایندگان گیلان است.

وی به زمینه‌سازی برای سرمایه‌گذاری بیشتر صندوق رفاه دانشجویان در گیلان به‌منظور تامین امکانات رفاهی دانشجویان اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش قیمت مواد غذایی، حمایت برای تامین اقلام مواد غذایی برای سلف سرویس‌های دانشجویی ضروری است.

رضی از برگزاری المپیاد ورزشی دانشجویان کشور، سال آینده در گیلان خبر داد و تصریح کرد: این المپیاد قرار است در تابستان سال ۹۹ با حضور هفت هزار نفر از سراسر کشور در گیلان برگزار شود.

رییس دانشگاه گیلان افزود: حضور این تعداد دانشجو در گیلان ظرفیتی برای استان است که باید با همکاری همه دستگاه‌های اجرایی به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

وی با تاکید بر مساعدت برای حل مشکل دانشگاه‌ها در شهرداری و زمینه‌سازی برای ارائه خدمات عمومی به دانشجویان توسط این نهاد، اذعان کرد: از نمایندگان مجلس درخواست می‌کنیم برای کاهش قیمت آب و برق در اماکن خوابگاهی، سلف سرویس ها و … به دانشگاه‌های گیلان کمک کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code