آموزش وردپرس
آیت‌الله مکارم شیرازی:

مهره های اصلی دلالان ارزی اعدام شوند

مکارم شیرازی به گزارش «گیل نویس»، آیت الله مکارم شیرازی در ابتدای سخنان خود در درس خارج خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با گرامیداشت شهادت امام کاظم(علیه السلام) و مبعث پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) گفت: امیدواریم در سایه عنایت این بزرگواران بتوانیم به وظایف سنگین خود که در این عصر و زمان بر دوش داریم عمل کنیم.

وی در واکنش به نابسامانی های اخیر بازار ارز و وضعیت اقتصادی گفت: حوادثی که در این چند روز درباره مسأله ارز و مسائل اقتصادی واقع شد و به صورت غیر منتظره هر ساعت تغییر و ترقی پیدا کرد نشان داد توطئه جدیدی در کار است.

این مرجع تقلید افزود: نمی شود به حسب موازین اقتصادی ساعت به ساعت ارز ترقی کند و حتما دستی پشت آن وجود دارد، منافقان داخلی با کمک اربابان خارجی دست به دست هم دادند که کشور را به آشوب بکشند و اقتصاد مملکت را فلج کنند.

آیت‌الله مکارم شیرازی با بیان این که در این شرایط باید با قاطعیت با مفسدان اقتصادی برخورد کرد، اظهار داشت: بدون قاطعیت در این شرایط خاص مشکلی حل نمی شود اگر پیش دستی نکنیم بعدا هزینه زیادی باید بپردازیم.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های قاطعیت این است که چند نفر از مهره های اصلی دلالان ارزی که سعی دارند کشور را به آشوب بکشند به عنوان مفسد فی الارض محاکمه و با رعایت موازین اسلامی اعدام شوند تا بقیه حساب خود را بدانند و توجه داشته باشند که مسأله جدی است.

این مرجع تقلید با تأکید بر این که باید دادگاه ویژه ای برای این موضوع تشکیل شود، اظهار داشت: این دادگاه ویژه باید به سرعت به حساب آن ها برسند نه این که مانند داستان مفسدان اقتصادی که برای نهایی کردن حکم یکی از آن ها چند سال طول بکشد، این گونه نمی توان کشور را اداره کرد بلکه باید قاطع بود.

آیت‌الله مکارم شیرازی عنوان کرد: فروختن ارز به افراد عادی که پول خود را از بانک ها بیرون می کشند، دلار می خرند و ذخیره می کنند چه معنا دارد؟ ارز باید به کسانی فروخته شود که فعالیت اقتصادی دارند نه این که پول ها را از بانک و گردش اقتصادی خارج کنند و ارز بخرند.

وی با انتقاد از عملکرد تیم اقتصادی دولت خاطرنشان کرد: دولت باید ضرب الاجلی برای تیم اقتصادی خود تعیین کند تا اشتباهات خود را اصلاح کند، ما نمی گوییم دولت تضعیف شود بلکه در این شرایط تقویت شود اما باید اشتباهات خود را اصلاح کند.

این مرجع تقلید اضافه کرد: اگر تیم اقتصادی در این ضرب الاجل مشکلات را حل کردند، بمانند و اگر حل نکردند دولت باید عذر آن ها را بخواهد و گروه دیگری که آگاهی بیشتری دارند، قوی تر هستند و قاطعیت بهتر دارند به جای آن ها قرار دهد.

 آیت الله مکارم شیرازی تأکید کرد: یقینا اگر نسبت به همین نرخی که تعیین کردند قاطعیت به خرج دهند همه چیز قابل کنترل می شود، باید توجه داشت که امروز بازی دلار مطرح است و فردا بازی برجام مطرح خواهد شد و اگر قاطعیت نباشد ما برای اداره کشور مشکل خواهیم داشت.

وی افزود: وقتی رهبر انقلاب امسال را سال حمایت از کالای ایرانی اعلام می کنند نباید تنها به خرید اجناس ایرانی در ادارات اکتفا شود بلکه با قاطعیت جلوی ورود اجناس خارجی دارای مشابه داخلی گرفته شود. امیدواریم خداوند این کشور و نظام را از شر اشرار داخل و خارج حفظ کند.

پایان پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code