آموزش وردپرس
مدیرکل تامین اجتماعی خبر داد:

وجود ۲۶ هزار بیمه‌شده گروه زنان خانه‌دار در گیلان

به گزارش «گیل نویس»، جمیل حق‌پرست در جمع اصحاب رسانه با اشاره به اینکه بیمه زنان خانه‌دار به عنوان یکی از گروه‌های تحت پوشش، از طریق انعقاد قرارداد مشاغل آزاد با سه نرخ مختلف امکان‌پذیر است، تاکید کرد: بستر اولیه برای این بیمه از آذرماه سال ۸۷ فراهم گردید و طی ۱۰ سال از گذشته، در حال حاضر بیش از ۲۶ هزار بانوی گیلانی در زمره بیمه شدگان این گروه می‌باشند.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه طی پنج سال نخست اجرای این بیمه تا سال ۹۲، شمار افراد تحت پوشش تنها ۵۹۴۲ نفر بود، اظهار کرد: به دنبال اطلاع رسانی‌ها و آگاهی بخشی جامعه هدف و نظر به فرهنگ غنی زنان گیلانی در زمینه جایگاه و اهمیت بیمه‌های اجتماعی در پنج ساله دوم طی شده بیش از ۲۰ هزار نفر به جرگه استفاده کنندگان از این نوع بیمه پیوستند.

وی، استفاده از ظرفیت‌های مجموعه‌های مختلف از قبیل مشاورین بانوان‌، تشکل‌ها و مجامع مربوط به امور زنان و تولید کلیپ‌ها و اطلاع رسانی‌های مناسب از تعهدات و خدمات این بیمه را از دیگر عوامل استقبال و رشد روزافزون جذب بانوان در بیمه زنان خانه‌دار برشمرد.

گفتنی است، سازمان تامین اجتماعی استان گیلان با سهمی ۱۲ درصدی از مجموع بیمه شدگان مذکور در سطح کشور از استان‌های پیشتاز در این بخش قلمداد می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code