آموزش وردپرس
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور:

ایجاد ۲۶ هزار نفر شغل در گیلان در دستور کار است/سیاست دولت ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت است

به گزارش «گیل نویس»، محمدباقر نوبخت صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در رشت، اظهار داشت: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به منظور نهادسازی و هدایت و مدیریت در تهران تشکیل شده و یکی از وزرا یا معاونین رئیس جمهور جانشین این ستاد در استان‌ها هستند تا مسائل و مشکلات اقتصادی و تولیدی آن استان را تحت کنترل بگیرند. در گیلان در حال حاضر این مسئولیت به بنده سپرده شده است.

وی با اشاره به اینکه لازمه توسعه استان را شناسایی ظرفیت‌های استان گیلان است، افزود: رسانه‌ها باید مشکلات را و ظرفیت‌های استان برای توسعه و ایجاد اشتغال را شناسایی و آن‌ها از مسئولین طلب کنند تا استان با پیشرفت روبه‌رو شود.

رئیس سازمان برنامه‌وبودجه کشور با اشاره به وجود برنامه جهت ایجاد ۲۶ هزار فرصت شغلی در استان گیلان گفت: برای ایجاد این مقدار شغل برنامه‌هایی در زمینه‌های مسکن، اقتصاد، گردشگری، کشاورزی، صنعتی و … در هشت فصل دیده‌شده و مشخص‌شده که چقدر هزینه توسط دولت یا اشخاص باید تأمین شود.

وی با بیان اینکه کشورهای توسعه یافته حدود ۴۰ درصد و کشورهای جهان سوم کمتر از ۳۰ درصد از درآمد خود را از طریق مالیات دریافت می‌کنند، خاطرنشان کرد: به‌علت عدم پرداخت مالیات بخش وسیعی از افراد و معافیت‌های مالیاتی نمی‌توانیم هزینه‌های خود را از این طریق جبران کنیم و بایستی به فروش نفت و اوراق و اسناد روی آوریم.

نوبخت تاکید کرد: برای اخذ مالیات وضعیت و مشخصات برخی به‌صورت دقیق در دسترس نیست و عده‌ای نیز تا حدود ۵۰ درصد طبق قانون از معافیت‌های مالیاتی برخوردار هستند.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه واردات برنج قانونی است اما نباید در زمان فروش برنج ایرانی انجام شود گفت: قیمت برنج بسیار افزایش یافته است اما این پول به جیب دلالان می‌رود و دولت جلوی این کار را می‌گیرد و برای حمایت از کشاورزان از ورود برنج وارداتی جلوگیری می‌کنیم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code