آموزش وردپرس
رئیس مجمع نمایندگان گیلان:

مسئولان دولتی نباید پشت دیوار شیشه‌ای بنشینند و نظاره‌گر باشند

نشست_خبری_مجمع_نمایندگان_استان_گیلان_با_اصحاب_رسانه_3_نشست خبری مجمع نمایندگان گیلان با حضور جمعی از نمایندگان مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی و حدود یک‌صد نفر از خبرنگاران اصحاب رسانه عصر روز شنبه (۲۰ مرداد) در سالن اجتماعات دیوان محاسبات گیلان در رشت برگزار شد.

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مسئولان دولتی نباید پشت دیوار شیشه‌ای بنشینند و نظاره‌گر باشند، گفت: باید از همه ظرفیت‌ها برای مدیریت استان استفاده کرد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در خانه ملت با اشاره به کمک‌های ایران به کشورهای منطقه ازجمله عراق و فلسطین خاطرنشان کرد: ایران طریق عراق و سایر کشورهای منطقه نفت صادر می‌کند و اگر هزینه‌ای در این رابطه می‌شود برای حفظ نظام و دفاع از مرزها است.

وی در مورد جایگاه ویژه و بسیار تأثیرگذار اصحاب رسانه و خبرنگاران در جامعه عنوان کرد:‌ در سال‌های دور توجه لازم به مقام خبرنگاران آنطور که باید انجام نمی‌شد اما در حال حاضر با توجه به نقش‌آفرینی و نیاز ضروری جامعه رسانه‌ها از مقام در خور توجهی در بین مسئولان برخوردارند.

نماینده مردم رشت در مجلس وجود خبرنگار را مانند وجود اساتید و معلمان برای جامعه لازم و واجب خواند و خاطرنشان کرد:‌ در مورد امنیت شغلی و مسائل اقتصادی خبرنگاران و رسانه‌ها در برنامه ششم توسعه ماده ۹۲ و ۹۳ به این موضوع پرداخته شده اما تاکنون به‌خوبی اجرایی نشده است.

رئیس فراکسیون مطبوعات مجلس بیمه پایدار و رفع مشکلات خبرنگاران در این حوزه را مورد تأکید قرار داد و ابراز داشت:‌ طرح نظام صنفی مطبوعات نیز در کنار بحث بیمه از جمله مواردی است که انتظار داریم دولت هرچه زودتر لوایح مورد نظر آن‌ها ا تدوین و جهت بررسی به مجلس ارجاع دهد.

وی با تأکید بر اینکه دولت باید هرچه سریع‌تر لوایح مورد نظر را به خانه ملت ارسال کند تصریح کرد:‌ دو سال از زمان اجرای قانون برنامه ششم توسعه گذشته است بنابراین دولت باید لوایح مورد نیاز در حوزه مطبوعاتی را به مجلس ارائه داده تا پس از طی فرآیند قانونگذاری به مرحله اجرا درآید.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به نقش رسانه‌ها در مبارزه با پدیده شوم فساد و تبعیض تأکید کرد و بیان داشت:‌ در حال حاضر مردم از شرایط فساد اقتصادی و اداری کشور بسیار ناراضی هستند و رسانه‌ها باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های خود در شفاف‌ کردن فضا تلاش کنند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با بیان اینکه رسانه‌ها جهت مبارزه با فساد نقشی بسیار حساس‌تر از قوه قضائیه دارند خاطرنشان کرد: باز کردن فضای فعالیت آزاد و شفاف کردن آن جهت ارسال و مخابره صحیح اخبار در جامعه باید فراهم شود تا اطلاعات و اخبار توسط رسانه‌ها به راحتی انجام شود.

کوچکی‌نژاد با اشاره به اینکه اگر فضای باز اطلاعات در کشور مهیا نشود مردم به سمت رسانه‌های معاند کشیده می‌شوند افزود:‌ هم‌اکنون بسیاری از رسانه‌هایی که ریشه آن‌ها به خارج بر می‌گردد در اختلاط هدفدار اخبار صحیح و غلط برای تحقق اهداف شوم خود در کشور اقدام می‌کنند.

رئیس فراکسیون مطبوعات مجلس افزایش سواد رسانه‌ای را برای همه اقشار مردم لازم و ضروری اعلام کرد و گفت:‌ علاوه بر رسانه‌ها و تمامی فعالان در این حوزه،‌ منابع خبری نیز جهت تشخیص حق از باطل باید در راستای ارتقاء دانش رسانه‌ای خود و دریافت آموزش‌های لازم اقدام کنند.

نماینده مردم رشت در مجلس به موضوع اقتصاد رسانه‌ها به عنوان یک مقوله بسیار مهم اشاره کرد و بیان داشت: بسیاری از رسانه‌های بزرگ جهان متعلق به بنگاه‌های بزرگ اقتصادی هستند که بدون استفاده از فضای رانت با تکیه بر توان خود و رعایت آزادی بیان به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

وی ایجاد یک مرکز توانبخشی در استان گیلان را بسیار ضروری اعلام کرد و درباره آن ابراز داشت:‌ گیلان از استان‌های پیر کشور از لحاظ وجود افراد سالمند محسوب می‌شود به همین خاطر ایجاد یک مرکز توانبخشی بزرگ یکی از مهم‌ترین ملزوماتی است که بنده به شدت به دنبال تحقق آن هستم.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه تجهیزات لازم برای راه‌اندازی مرکز توانبخشی گیلان از تهران تأمین شده است افزود: یکی از موانع و مسائلی که باعث شد این مرکز توانبخشی تاکنون بر اساس برنامه تعیین شده احداث نشود کوتاهی‌ بسیاری از متولیان آن است.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان به بحث قطعی‌های مکرر برق در استان گیلان و شهر رشت اشاره کرد و اظهار داشت:‌ میزان برق تولیدی در نیروگاه‌های گیلان از مصرف آن بالاتر است اما علت قطعی‌های مکرر برق به علت وصل بودن این شبکه استانی به شبکه توزیع سراسری است.

پایان پیام/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code