آموزش وردپرس
لاریجانی ‌در جلسه شورای اداری استان گیلان:

سنگ‌اندازی‌های جدید آمریکا علیه ایران قطعاً بدون هزینه نخواهد بود‌

به گزارش سرویس سیاسی «گیل نویس»، علی لاریجانی ظهر دیروز در جلسه شورای اداری استان گیلان با محوریت شهیدان انصاری و نورانی‌ اظهار داشت: شهید انصاری در وصیت خود می‌گوید “هر وقت خبر شهادت من را شنیدید مطمئن باشید به دو جای بدنم شلیک شده یکی قلبم برای خدا و مغزم برای خدا”.

رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام داشت: شهید انصاری در راه انقلاب جان خود را از دست داد و اگر انسان قلبش برای مردم و ذهنش برای خدا باشد کارها به‌خوبی پیش می‌رود.

وی با بیان اینکه استان گیلان از چند نعمت برخوردار است اضافه کرد: آیت الله قربانی استوانه فکری برای گیلان است و نمایندگان خوب و استانداری دارد که آرامش و امنیت در گیلان ایجاد کرده و همچنین نیروی انسانی خوب و امکانات برجسته‌ای دارد.

لاریجانی آینده استان گیلان را مثبت ارزیابی کرد و ابراز داشت: شاید بعضی از نقص‌ها وجود داشته باشد ولی نگاه من به آینده مثبت است و اقدامات مؤثر در استان گیلان ادامه‌دار است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سال‌ها تروریسم در منطقه پشتیبانی شد تأکید کرد: هدف از پشتیبانی تروریسم ضربه زدن به ایران و لنگ کردن ایران بود و این پشتیبانی از تروریسم مربوط به دو سال اخیر نیست و مربوط به چند دهه است.

وی با اشاره به مسئله‌سازی اخیر آمریکا در مورد تحریم‌های ایران گفت: شاید تصور این باشد که سنگ‌اندازی‌های جدید برای ما ایجاد کنند ولی همه اینها راه حل دارد و این طور نیست برای ما هزینه ایجاد کنند و خودشان بی‌هزینه بمانند.

لاریجانی ظرفیت‌های ایران در حوزه‌های مختلف را مثبت و آینده کشور را امیدوار‌کننده عنوان کرد و بیان داشت: اگر از منابع به‌طور بهینه استفاده کنیم و در مواجهه با مخاطرات عاقلانه عمل کنیم مسیر آینده کشور روشن است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز اینکه “ضعف‌هایی در مسائل درونی کشور داریم” خاطرنشان کرد: ایران ظرفیت بالایی در عرصه‌های مختلف دارد و ظرفیت ایران برای اسلام‌پذیری زیاد است.

لاریجانی به ظرفیت استان گیلان در پتروشیمی اشاره کرد و یادآور شد: باید بخش خصوصی در این زمینه پای کار بیاید و ما در مجلس می‌توانیم از کمک صندوق توسعه در این زمینه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه ایران باید سرمایه‌گذاری نفت در دریای خزر را شروع کند اظهار داشت: دلیلی ندارد دیگران در دریای خزر در حوزه نفت سرمایه‌گذاری کنند و ایران شروع نکند و همچنین الحاق فرودگاه گیلان به منطقه آزاد انزلی کار خوبی است.

رئیس مجلس شورای اسلامی راجع به معضل پسماند گیلان خاطرنشان کرد: نباید منتظر بمانیم مسئله پسماند ملی شود و باید این موضوع در سطح استان حل شود و می‌توان از پسماند برق و کود تولید کرد.

لاریجانی با اظهار اینکه “اقتصاد کشاورزی ما دچار عیب است” عنوان داشت: باید اقتصاد کشاورزی را مطلوب کنیم و میزان ارزش افزوده منطقی شود.

انتهای پیام/تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code