آموزش وردپرس
مدیرکل گمرک آستارا:

ساختمان گمرک در منطقه ویژه اقتصادی آستارا مستقر می‌شود

به گزارش «گیل نویس»، رسول امیدی در جمع خبرنگاران این شهرستان با اشاره به اینکه حدود ۱۲ سازمان دولتی و حکومتی به‌صورت مستقیم در گمرک این شهرستان استقرار پیداکرده‌اند، اظهار کرد: ساختمان گمرک آستارا یک ساختمان قدیمی بوده و به‌لحاظ زیرساخت‌های مرزی با کمبود مواجه است.

وی با بیان اینکه سازمان گمرکات جمهوری اسلامی ایران جهت توسعه زیرساخت‌های مرزی گمرک این شهرستان اعتبار خوبی در نظر گرفته است، گفت: سال گذشته برای پروژه سامانه جامع گمرکات، ۲۰ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی‌شده بود که این رقم به ۲۳ میلیارد تومان افزایش پیدا کرد.

مدیرکل گمرک شهرستان آستارا با بیان اینکه کدگمرکی منطقه ویژه اقتصادی بندر شهرستان آستارا سال گذشته اخذشده است، افزود: ساختمان گمرک در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان طی دو هفته آینده مستقر می‌شود و اکنون در حال تدوین چارت سازمانی و تأمین نیرو برای آن هستیم.

امیدی با اشاره به اینکه E-TIR  به‌صورت متمرکز با گمرک جمهوری آذربایجان در حال اجرا است، تصریح کرد: با اجرای این پروژه، بروکراسی اداری و کاغذبازی به حداقل رسیده و الکترونیکی شدن مبادلات از مرز منجر به افزایش سرعت‌عمل گمرک در حمل‌و‌نقل و جابه‌جایی کالا است.

این مقام‌مسؤول با اشاره به پیاده‌سازی دروازه مشترک تجاری بین گمرکات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان بیان کرد: در صورت فراهم بودن زیرساخت‌های دروازه مشترک تجاری تبادل اطلاعات و دیتا بین گمرکات ایران و جمهوری آذربایجان به‌صورت آنلاین انجام می‌شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code