آموزش وردپرس
خطیب نماز جمعه رشت:

زمزمه بلند شده می‌خواهند گرانی‌ها را متوجه برجام کنند/ ضعف مدیریت و عدم نظارت باعث گرانی‌ها شده است

به گزارش خبرنگار «گیل‌نویس» از رشت، آیت‌الله رسول فلاحتی امروز در خطبه‌های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی اظهار کرد: انسان با داشتن تقوا خود را در برابر حوادث بیمه می‌کند.
وی در ادامه به ۱۰ آذرماه سالروز شهادت سیدحسن مدرس یکی از سیاستمداران بزرگ ایران اشاره کرد و افزود: شهید مدرس سرفصلی نوین در مبارزات سیاسی و اجتماعی کشور ایجاد کرد.
امام جمعه رشت با بیان اینکه مدرس خاری در گلوی قدرت‌های سلطه بود، تصریح کرد: امروز مردم از وکلای خود در مجلس می‌خواهند در برابر قراردادهای ننگین قدرت‌های جهانی مقاومت کرده و مانند شهید مدرس که جان خود را در طبق اخلاص گذاشت و شهید شد، عمل کنند.
آیت‌الله فلاحتی همچنین با اشاره به ۱۱ آذر سالروز شهادت میرزا کوچک جنگلی، بیان کرد: نام و آوازه میرزاکوچک جنگلی در دنیا پیچیده و یکی از تاثیرگذارترین شخصیت‌ها در جوامع اسلامی و انسانی است.
وی ادامه داد: میرزا کوچک جنگلی و مدرس انسان‌هایی بودند که در برابر قدرت‌های سلطه خم به ابرو نیاوردند و امروز ملت ایران از نمایندگان مجلس این مطالبه را دارند که در برابر قانون‌های ننگین قدرت‌های جهانی ایستادگی کنند و خم به ابرو نیاورند.
نماینده ولی فقیه در گیلان به جنگ نرم دشمن علیه مردم ایران اشاره کرد و گفت: جنگ نرم فاجعه بارتر از نبرد سخت است زیرا درون خانه‌های مردم وارد می‌شود.
وی با ابراز تأسف از انسان‌های بزدل و بعضی از کارگردان‌های فیلم‌های تولید داخل، خاطرنشان کرد: افراد مذکور نه تنها جنگ نرم را نمی‌بینند بلکه در مقابل این تفکر که به طرف ما می‌آید، ایستادگی می‌کنند.
آیت‌الله فلاحتی، بزرگ‌ترین و خطرسازترین مسأله برای جامعه را نفوذی‌ها عنوان کرد و یادآور شد: کسانی که نیروهای حزب‌الهی، ارزشی، انقلابی و اهل مسجد، محراب و نمازجمعه را تندرو می‌دانند در پروژه دشمن قرار دارند و بلکه به صراحت خود دشمن هستند.
امام جمعه رشت با بیان اینکه دفاع از حرکت با شکوه ملت ایران تنها با سخنرانی میسر نمی‌شود، اظهار کرد: مطالبه مردم از مسؤولان صدا و سیما و همه کسانی که می‌خواهند فعالیت هنری انجام دهند، توجه به ارزش‌های ملت ایران است.
وی بر تولید فیلم‌هایی با موضوع شهدا، انقلاب اسلامی، سبک زندگی اسلامی و ایستادگی در مقابل جنایتکاران تأکید کرد و افزود: خارجی‌ها فیلم‌های انسان‌ساز نمی‌خواهند و به‌دنبال افراد گاودوش هستند.
آیت‌الله فلاحتی با اشاره به سخنان عراقچی یکی از اعضای مذاکره کننده تیم ایرانی در برجام، بیان کرد: پس از توافق برجام ادعا ‌کردند تحریم‌ها برداشته می‌شود اما اکنون می‌گویند برجام حتی گامی برای ما برنداشته و اکنون به نقطه صفر رسیده است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با انتقاد از دولتمردان در ادامه مذاکره با اروپایی‌ها در برجام، تصریح کرد: آیا می‌خواهید همچنان اروپایی‌ها شما را به بازی بگیرند.
وی ادامه داد: ۴۰ سال قبل ملت ایران به این باور رسید که قدرت‌های استکباری عربده کشان عرصه جهانی هستند، در مقابل آنها ایستادند و امروز قدرت‌های سلطه‌گر در مقابل مردم ما ذلیل شدند.
آیت‌الله فلاحتی با بیان اینکه گفتمان‌های سیاسی بین‌المللی نمی‌تواند برای ملت ایران تصمیم‌ساز باشد، اظهار کرد: اکنون این زمزمه بلند شده، می‌خواهند گرانی در بخش‌های مختلف جامعه را متوجه برجام کنند و بگویند مشکلات اقتصادی به خاطر این است که در برجام کند رفتیم اما بدانند این تحلیل‌ها دیگر رنگی ندارد.
امام جمعه رشت، افزایش چندبرابری قیمت‌ها را ناشی از سوء مدیریت‌ها و نظارت‌های ضعیف دانست و گفت: اگر نمی‌توانید از بالا رفتن قیمت‌ها جلوگیری کنید لااقل قیمت‌ها را در این سطح حفظ کنید.
وی با اشاره به احکام نورانی اسلام، بیان کرد: اگر انسان به دستورات دین عمل کند دنیای او آباد و در آخرت سعادتمند می‌شود.
آیت‌الله فلاحتی به تاثیر لقمه حلال و حلال‌خوری در زندگی مشترک زن و شوهر اشاره کرد و یادآور شد: خانواده پاک جامعه سالم را می‌سازد و لقمه حلال تاثیر مثبت در جامعه دارد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code