آموزش وردپرس

برنامه رادیویی محمدباقر قالیباف حذف شد

به گزارش سرویس سیاسی «گیل نویس» ، ستاد انتخاباتی محمدباقر قالیباف کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: برنامه گفتگوی رادیویی محمدباقر قالیباف که قرار بود عصر امروز پخش شود به‌علت اصلاحات زیاد کمیته نظارت بر تبلیغات انتخابات و عدم امکان اصلاح، توسط صداوسیما حذف و به‌جای آن صوت برنامه “رو به دوربین” شبکه یک مجدداً پخش شده است.

قالیباف در این برنامه اظهار داشت:بنای من این نیست که امروز درباره قالیباف صحبت کنم بلکه می‌خواهم با مردم عزیزمان صحبت کنم در ارتباط با ایران، در رابطه با کشورمان، در ارتباط با فرزندان و خانواده هایمان، نسل آینده مان و زندگی امروزمان.

وی تاکید کرد: وقتی می‌خواهم از ایران عزیز صحبت کنم قصدم این نیست که برگردم به تاریخ بزرگ این ملت و این کشور بزرگ و به یادماندنی. قصد دارم بیشتر درباره امروز و واقعیتهای امروز جامعه مان که مسائل و مشکلات امروز یکایک من و شماست سخن بگویم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: می‌خواهم از واقعیت‌هایی سخن بگویم که شاید دو گروه خوششان نیاید. بعضی مسئولان دولتی امروز شاید علاقه شنیدن این موضوعات را نداشته باشند و بخشی از افراد تافته جدا بافته از مردم هستند، البته آنها بسیار افراد محدودی هستند. شاید به تعبیر من کمتر از ۴ درصد جامعه ما باشند.

قالیباف تصریح کرد: من امروز می‌خواهم از واقعیت‌ها سخن بگویم، از واقعیتی که امروز مردان ما در مسائل اجتماعی و بخصوص رسیدگی به آسیب‌های اجتماعی در حاشیه هستند.

** امروز مردم را از گردونه مسائل اقتصادی اخراج کرد‌ه‌اند

وی تصریح کرد: امروز در حوزه مسائل سیاسی مردم ما اگر در صحنه هم هستند به صورت مقطعی است و از همه مهمتر اینکه در حوزه اقتصاد مردم ما را از گردونه مسائل اقتصادی اخراج کرد‌ه‌اند. در صحنه فرهنگ کنار زده هستند. فرصت مناسب برای بروز استعدادها و ظرفیتهای خودشان را نمی بینند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: امروز می‌خواهم واقعیت‌هایی را به شما عزیزان بگویم که ۱۰ درصد جمعیت ما فقیر هستند. فقر مطلق، برای ابتدایی ترین مسائل زندگی خود دچار چالش هستند، اگر می‌گوییم گرسنه می‌خوابند حرف گزافی نگفتیم.

**کشور ثروتمند با ذخایر نفتی فراوان

قالیباف متذکر شد: ما کشور ثروتمندی هستیم و ذخایر و ظرفیت‌های زیادی داریم؛ به طور نمونه امروز ایران عزیز ما در بعد انرژی‌های فسیلی اعم از گاز و نفت، رتبه اول را در جهان دارد. آمارها نشان می‌دهد اگر ما یک درصد جمعیت  جهان را داریم ولی ۵ درصد ظرفیت‌های بزرگ را در این کشور داریم.

وی اضافه کرد: ما کشوری هستیم جوان و نیروی جوانی و فعال، جوانان تحصیل کرده، با اراده که دیگر کشورها حسرت چنین ظرفیت بزرگی را در حوزه منابع انسانی دارند ولی واقعیت تلخ این است که با چنین منابع انسانی و مادی و با بهترین شرایط، ولی مردمی کم درآمد و فقیر.

**قول دولت مردم

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری افزود: اگر در دولت مردم قول حمایت از محرومین و فقرا را دادیم به این خاطر است که آنها دوباره به زندگی خود برگردند؛ اگر قول دادیم که پرداخت یارانه برای آن بخش از قشر کم در آمد بخاطر اینکه آنها بتوانند حداقل زندگی خود را اداره کنند و شرمنده خانواده خودشان نباشند. اگر قول ۵ میلیون شغل را دادیم، به این خاطر است که می‌دانیم ریشه همه این مشکلات، فقر و اعتیاد و رکود و گرانی، در نداشتن شغل و بیکاری جوانان عزیز ماست.

قالیباف تاکید کرد: اگر قول داده ایم که آنهایی که قاچاقچیان حرفه‌ای هستند، آنها که زالو صفتانه، دلالانی که بدون هیچ فعالیت و تلاشی بیشترین سهم و سود را از دسترنج کشاورزان و تولیدکنندگان ما چه در حوزه صنعت و چه در کشاورزی، ‌آنها منافع ۴-۵ برابری می‌برند ولی آنها که تولیدکنندگان اصلی هستند امروز مقروضین به بانکها هستند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: اگر امروز ما نام می‌بریم از واردات چیزهایی که مزاحم تولید هستند و آن کسانی هستند که سرباز بیگانگان‌اند؛ آنها حتما علاقمند نیستند که این حرف‌ها را بشنوند و علت اصلی امروز این اختلاف طبقاتی و این فاصله فقر و غنا در کشور ما وجود دارد به این خاطر است که این ۴ درصد اجازه فعالیت به ۹۶ درصد جمعیت ما نداده اند.

**سامانه کارانه و حق کارانه ۲۵۰ هزار تومانی

قالیباف گفت: اگر قول داده‌ایم که با ایجاد سامانه ویژه کارانه بتوانیم کمکی به جوانان عزیز که مشغول به کار بودند و به دلایل مختلف به خاطر رکود و تعطیلی کارخانه‌ها و کاهش تولید بدون کار شده‌اند به آنها کمکی کنیم و حق کارانه‌ای در حد ۲۵۰ هزار تومان به آنها داده شود تا زمانی که بتوانند کاری پیدا کنند و از طریق این سامانه آنها را به محیط‌های کار معرفی کنیم به این خاطر است که بتوانیم حداقل کمک را به این عزیزان انجام دهیم؛این حق ماست.

وی ادامه داد: چقدر جوان را سراغ داریم و می‌بینیم در این بازدیدها و مراجعات و سرکشی‌ها در کوچه و بازار و در حاشیه‌های شهر تهران که چه مادرانی هستند که با همه‌ مشکلات جسمی که دارند در خانه مردم کار می‌کنند و با حداقل دریافتی جوان خود را روانه تحصیل و دانشگاه می کنند به امید روزی که بتواند کمکی به خانواده و کشور کند ولی بعد از فارغ التحصیلی این جوان عزیز در خانه باقی می‌ماند و شرمسار است که حتی پول توی جیبی‌اش را باید از مادری که درخانه مردم کار می‌کند بگیرد. اینجاست که شرمنده و شکسته می‌شود.

** تحول اساسی در عرصه مالیات

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: اگر قول می‌دهیم که در مالیات تحول اساسی رخ دهد، ما مالیات را به دقت و به سختی از ۹۶ درصد مردم می‌گیریم و حتی بعضی اوقات ناخواسته یا به هر دلیل دیگری از  تولید کننده ای که درآمد کافی نداشته و از فروشنده این چنینی و از کارمند و کسانی که حقوق بگیر دولت هستند در سر وقت مالیات را می‌گیریم ولی از آن ۴ درصد که بیشترین سود و بهره و رانت را می‌برند نام و نشانی نیست و آنها بیشترین سود را بدون پرداخت هیچ مالیاتی می‌گیرند.

قالیباف خاطرنشان کرد: اگر قول می‌دهیم در کشور درآمد را افزایش دهیم به این دلیل است که بتوانیم سطح رفاه و آرامش و آسایش مردم را به صورت عمومی، چه در اقصی نقاط دور و در مرزها و روستاها زندگی می‌کنند و چه عزیزانی که در شهرها زندگی می‌کنند، هر ایرانی بتواند یک زندگی افتخارآمیز برای خود داشته باشد.

** تعهد به فرهنگیان

وی تاکید کرد: دولت مردم وظیفه خود می‌داند که تبعیضی که بین بازنشستگان است را از میان بردارد و وظیفه خود می‌داند که تعهداتش که باید به فرهنگیان و معلمان عزیز توجه شود را حتما داشته باشد.دولت مردم این را وظیفه خود می داند که بتواند در حوزه مربوط به آموزش و عدالت آموزشی و فرصت‌های برابر را برای همه مردم عزیز مان فراهم کند.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  با بیان اینکه دولت مردم وظیفه دارد در مشکلات جدی محیط زیست چه در آلودگی هوا و چه صوتی به خصوص در شهرهای بزرگ و نیز ریزگردها که به شدت مردم ما را آسیب رسانده برنامه های جدی خود را اجرایی کند، تاکید کرد: مردم عزیز ایران شما می توانید در ۲۹ اردیبهشت تصمیم بگیرید؛ یا همین وضعیت موجود ادامه یابد که ادامه اش یعنی ادامه ی بیکاری، ادامه آسیبهای اجتماعی، ادامه ی رکود؛ یا اینکه با حضورتان این تغییر را ایجاد کنید

**ایجاد ۵ میلیون شغل

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم خاطرنشان کرد: بعد از اینکه من در رابطه با ۵ میلیون شغل صحبت کردم، بعضاً  گفته‌اند که امکان پذیر نیست. سخن من این هست اگر یک نگاهی به روند جمعیتی کشور بکنیم، در سال ۱۳۶۴ متولدین این سال ۱ میلیون و ۸۵۰ هزار نفر بودند؛ و این روند جمعیت تا سال ۱۳۷۴ در آن دهه ادامه داشته است.

وی افزود: متوسط جمعیت در این دهه ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر است؛ همه اینها امروز در جامعه ما در سن ۲۲-۳ تا ۳۲ سالگی هستند و همه اینها شغل می خواهند و میخواهند ازدواج کنند. اینها مسکن میخواهند و حق زندگی دارند. متعجبم از دولتمردان امروز که می‌گویند میخواهیم مشکلات را حل کنیم و بعد میگویند ۵ میلیون شغل امکان ندارد. اگر اینکار را نکنیم، یعنی همین هم ایجاد نشود یعنی در ۴ سال بعدی شما میخواهید برای مردم از شرایط فعلی سخت‌تر باشد.

قالیباف تصریح کرد: دولت مردم متعهد است به مردم که ۵ میلیون شغل را در طول دوره خود ارائه کند با کمک شما مردم عزیز. بخصوص با کارآفرینان و با کمک جوانان و همه صنعت  گران عزیزمان. البته در برنامه ششم هم بر این موضوع تاکید شده است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: بیش از ۲۰ میلیارد دلار قاچاق وارد کشور می شود. اگر همین یک مورد را برایش اقدام جدی انجام شود چند صد هزار شغل ایجاد خواهد کرد.

وی اظهار کرد: در صنایع پتروشیمی به ازای هر یک میلیون تن به صورت مستقیم ۲۰۰ هزار شغل و به صورت غیر مستقیم ۴۰۰ هزار شغل ایجاد میکنیم و ما قادریم با سرمایه داخلی و با  تکنولوژی داخلی و با سرمایه  گذاری‌هایی که شده و بخاطر دخالت آن ۴ درصد در این صنعت باعث شده از این ظرفیت استفاده نشود. می‌توانیم ۸ میلیون تن به ظرفیت پتروشیمی اضافه کنیم که معنی اش یعنی یک میلیون ۶۰۰ هزار شغل مستقیم و بیش از ۳ میلیون شغل غیرمستقیم.

قالیباف تصریح کرد: اضافه بر آن در صنایع روستایی و صنایع کوچک و از همه مهمتر فناوری آی تی؛ امروز بیشترین دانشجویان فارغ التحصیل و افراد بسیار بامهارت در این صحنه داریم. می‌توانیم از عرصه بین الملل و بازار داخل در این زمینه استفاده کنیم ولی متاسفانه در حال حاضر این اتفاق نمی‌افتد.

وی با تاکید بر اینکه امروز دولت مردم مصمم است که با این ۴ درصد مبارزه کند و مصمم است که جلوی واردات مضر و واردات غیرضروری را بگیرد، افزود: البته ما همیشه مدافع واردات تکنولوژی و موارد اولیه که نیازمند فعالیت کارخانه هاست، بوده و هستیم و حتما کمک خواهیم کرد ولی در کشوری که صنعتگران و اندیشمندانش و حوزه های دانشگاهی می‌توانند تکنولوژی ای داشته باشند، بهترین موشک و رادارها را دارند وی توانند ماهواره در مدار قرار دهند نیازی به واردات چوب بستنی است؟ ما تسبیح و مهر و سجاده هم وارد میکنیم این یعنی ظلم به ملت.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: البته من معنی این حرف را با گوشت و پوست و استخوان درک میکنم که وقتی با این ۴ درصد می‌خواهیم مبارزه کنیم آنها قدرت و پول و پارتی و حوزه نفوذ دارند و حاشیه امنیت دارند و رسانه دارند.

** ماجرای عروسی تجملاتی…

قالیباف اضافه کرد: این را با همه  وجودم درک می‌کنم که آنها اهل تهمت زدن هستند. اهل قدرت تخریب دارند. همان کسانی هستند که دیدید در چند ماه قبل در رسانه‌ها عکس دختر خانمی را در مجلس عروسی پخش کردند با آن تجملات کذایی و گفتند این مراسم عروسی دختر قالیباف است. ما روز اولی که پا به خدمت برای این مردم گذاشتیم جان خود را به دست گرفتیم و به میدان جنگ رفتیم. رفتیم که جانمان را بدهیم، امروز هم اگر لازم باشد آبروی خود را می دهیم و در مقابل این ۴ درصد زالو صفت که خون این ۹۶ درصد را می مکند به امید خدا و کمک شما مردم عزیز محکم می ایستیم

وی ادامه داد: مالیات را عادلانه می‌کنیم و جلوی فرار مالیاتی را می‌گیریم و رونق می‌دهیم به فضای کسب و کار ولی وقتی با دولتمردان امروز صحبت می‌کنیم، می‌گویند نمی‌شود؛ می‌گوییم چرا نمی شود عادلانه فرصتها را در اختیار همه قرار دهیم؟ می‌گویند نمی شود. ولی ما می‌گوییم می‌شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم یادآور شد: حدود ۱۴ سال قبل که افتخار خدمت در پلیس داشتم از مردمی کردن امنیت سخن گفتم. بعضی آن را به سخره  گرفتند. گفتم پلیس را در خدمت مردم در می آورم، خندیدند. گفتم نظارت مردم را بر پلیس حاکم می‌کنم به ما کنایه زدند. آن روز مردم حق داشتند از من به سختی این حرف‌ها را قبول  کنند و کنایه زنندگان مردد شوند. چون وقتی به یک کلانتری سر می زدند می‌گفتند حکم جلب فلانی را داریم می‌گفتند ما فرصت و نیرو نداریم دستگیرش کنیم. حتی وقتی دزد را می‌گرفتند حاضر نبودند دزد را تحویل بگیرند.

وی ادامه داد: می‌گفتند ماشین نداریم بعدش می‌گفتند بنزین نداریم، آنروز به مردم قول دادیم پلیس را به درب خانه هایتان می‌آوریم؛ ۱۱۰ امروز که می‌بینید بعد از فقط ۱۵ ماه همه چیز متحول شد و مردم با یک تلفن، چه سالخورده و چه کودک و هر اعضای خانواده، با یک تلفن پلیس اینگونه را به خدمت گرفتند.متعجبم از دولتمردانی که مرتب می‌گویند، نمی‌شود.

قالیباف تاکید کرد :وقتی می‌گوییم می‌خواهیم به جوانان کمک کنیم، فریاد دولت بلند است که می‌گویند، نشدنی است. اینها شبیه به معجزه است! خیر شبیه به معجزه نیست؛ فرق دولت مردم و دولت وضعیت موجود در همین است که می‌گوییم می ود و می‌توانیم و این دولت می‌گوید نمی‌شود و  نمی‌توانیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم ادامه داد: ما می‌گوییم چطور می‌شود در حالی که همه تروریستها به دنبال ناامن کردن کشور ما هستند و همه تلاشی می کنند ولی یک جلیقه انفجاری وارد کشور نمی شود و ما افتخار می کنیم به این قدرت ولی چطور میشود بیش از ۲۰ میلیارد دلار کالا از بنادر ما وارد و برجاده‌ها حرکت می‌کند و در کوچه بازار توزیع می‌شود و تولیدکننده و جوانان ما را بدبخت می‌کند و ما نمیتوانیم جلوی ‌آن را بگیریم؟ مردم می پذیرند؟ هرگز.

وی ادامه داد: حداقل آن بخش از مردم که جز با یارانه با چیز دیگر زندگی نمی‌کنند و شما تورم و گرانی دارید، چرا آن را افزایش نمی دهید؟ می‌گویند منابع نداریم. دولت در سال ۹۲، ۱۰۴ هزار میلیارد تومان و ۹۵ می شود ۳۳۰ هزار میلیارد تومان شده؛ یعنی هزینه دولت سه برابر شده ولی آن بخش مردم که گرسنه هستند و حداقل زندگیشان همان یارانه است، آن نمی شود سه برابر شود؟ آن می شود این نمی‌شود؟

قالیباف افزود: ما می‌گوییم چون مدیریت شما برگشته به حداقل ۶۰ سال جهانی است، بله با این مدیریت نمی‌شود. ولی با مدیریت نسل چهارمی و توجه به مدیریت روز امروز دنیا می‌شود. ما می‌گوییم به جای شعار باید کار کرد. به جای حرف باید عمل کرد ولی شما می‌گویید با توضیح دادن و گفت‌وگو کردن و توجیه کردن و نصیحت کردن مسائل حل می‌شود. آیا قاچاقچی کله گنده و دلال زالو صفت و وارد کننده طرفدار بیگانه را با نصیحت و مذاکره می‌شود حل کرد یا با کار و تلاش و مدیریت صحیح؟

وی ادامه داد: پس پول هست، اما آن جایی که باید باشد نیست. مردم عزیز ما در ۲۹ اردیبهشت باید تصمیم بگیریم و انتخاب کنیم. بین ادامه روند دولت فعلی که همیشه معتقد است، نمی شود و نداریم و نمی توانیم و انتخاب کنیم دولت مردم را که می گوید داریم، می شود و می توانیم و نمونه های الگوی موفق آن هست.

شهردار فعلی تهران تاکید کرد: در همین شهر تهران با تحریم جهانی که دولتها حق و حقوق مربوط به مترو را ندادند ولی مترو در این دوره که ۳۰ سال از فعالیت مترو می گذرد در ۲۰ و اندی سال فقط ۷۰ کیلومتر ساخته شد ولی در این ۱۰ سال با همه تحریمهای داخلی و خارجی ۲۳۰ کیلومتر مترو ساخته شد وامروز ۳۰۰ کیلومتر مترو داریم و ۸ تا تمام شد.

وی خاطرنشان کرد:روزی که بزرگراه امام علی و تونلها را شروع کردیم همه می‌گفتند نمیشود ولی دیدید که شد. آن روز که زمان بندی گذاشتیم و گفتیم فلان مجموعه و برج میلاد و… فلان روز تمام خواهد شد؛ قول دادیم و انجام شد. پس می توانیم. با روند دولت فعلی نمی توانیم.راه آهن غرب کشور چندین سال است می‌خواهد کشیده شود ولی نشده؟ این اتوبان تهران شمال شده قصه تاریخی و پروژه مثال زدنی. هنوز هم کسی نمی تواند بگوید کی تمام  می شود. بعد از دو دهه.

قالیباف گفت: شما اعتیاد و طلاق و افسردگی و حاشیه نشینی‌ها را نگاه کنید. سی درصد جمعیت شهرهای بزرگ ما حاشیه نشین هستند. مهاجرت به شهرها را نگاه کنید.این‌ها دارند ضعف اقتصادی را به آسیب های اجتماعی هم سرایت می‌دهند و اگر اینطور شود غیر قابل جبران خواهد بود. بعضی خانواده‌ها در آستانه فروپاشی هستند. وقتی اینطور شد دولتمردان عزیز بدانید که دولت شما هم خواهد ریخت و تضعیف خواهد شد. کشور و جامعه تضعیف خواهد شد و دین و ایمان آسیب خواهد دید.

وی با بیان اینکه در کشوری که کلیه فروشی وسیله امرار معاش جامعه و خانواده بشود، نمی‌شود جلوی دین فروشی را گرفت، تصریح کرد: در کشوری که جوان بیکار و ناامید باشد جوان مومن و دیندار ساخته نمی‌شود.در دولت مردم به وسیله  خود مردم اقتصاد کشور را نجات خواهیم دا د و این ظرفیت وجود دارد و.لی با این مدیریت های سنتی و مدیریتهای بسته و رانتی امکان پذیر نیست.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم متذکر شد: رئیس محترم دولت فرمودند تا ۴۰ سال دیگر هم حل نمی‌شود بعضا تا ۱۰۰ سال دیگر هم نمی‌شود. جناب آقای روحانی، این مردم نه صبر ایوب دارند و نه عمر نوح؛ باید از قابلیتهای کشور استفاده کنیم و جوانان را ناامید نکنیم. با روشها و تکنولوژی‌های جدید می توانیم اجرای پروژه ها را در همه زمینه‌های اشتغال و عمرانی و کشاورزی سرعت را ده برابر کنیم و ارزش افزوده را حداقل ۳ برابر کنیم زمان را بخریم و هزینه ها را کم و گره گشایی کنیم.

**اقتصاد مردمی در دولت مردم

قالیباف افزود: ما در دولت مردم بر این اساس زمینه ریزی کردیم که اقتصاد را مردمی کنیم و جلوی آن ۴ درصد را بگیریم. مدیریت نسل جدید بیاوریم و جوانان خلاق را به کار و روشهای جدید به کار بگیریم. با برنامه ریزی دقیق کار کنیم، هم خوب کار کنیم و هم کار خوب کنیم و از خرد جمعی استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ما در دولت مردم مصمم هستیم که آن قشر آسیب پذیری که امروز هیچ فرصتی برای ایستادن ندارند، اگر امروز به آنها نرسیم فردا دیر است. برای اینها چاره اندیشی می کنیم. بخش کم درآمدهای شدید را در اولین قدم رسیدگی میکنیم و به صورت اورژانسی مسائل و مشکلاتشان را کاهش خواهیم داد و برای انها حتما یارانه را اضافه میکنیم تا این رکود و بیکاری آنها را از پادر نیاورد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: برای بیکاران و اخراج شدگان آن ۲۵۰ هزار را خواهیم داد و به کارگاه ها معرفی می‌کنیم. در دولت مردم توجه به زنان و بخصوص توجه به زنان سرپرست خانوار که هم مادر خانواده هستند و هم پدر توجه ویژه می‌کنیم. در دولت هرچند وظیفه نداشتیم ولی به این شیرزنان سعی کردیم کمک کنیم.

قالیباف افزود: در بازدیدی که هفتگی انجام میدهم بخشی از وقتم را در این سال‌ها به طور مرتب به این خانوادها سر زدم. در یک خانواده هشت فرزند، هر هشت فرزند معلول و فقط با یارانه زندگی می‌کنند و پدر هم ندارند.

وی با بیان اینکه دولت مردم برای این عزیزان باید کار ویژه و اورژانسی انجام دهد، گفت:  آنها نمی‌توانند منتظر این باشند که رشد را بخواهیم به کجا برسانیم  دیگر جانی برایشان باقی نخواهد ماند

قالیباف خاطرنشان کرد: امید من بعد از خدا به همه این جوانان عزیزمان و بخصوص جوانان تحصیل کرده و متخصصمان است. به همه دختران عزیزم که امروز از دانشگاه ها فارغ التحصیل شدند و در کنج خانه نشسته اند و افسردگی سراغ آنها آمده است.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه کار فقط به خاطر پول هم نیست، کار فقط به خاطر حقوق نیست بلکه جوهره انسان کار و فعالیت است، اظهار داشت: متعجبم از دولتی که می گوید نمی توانیم ۵ میلیون شغل ایجاد کنیم. این یعنی عمر انسانها و زندگی این آقاپسرها و دختر خانمها برای شما اولویت اول نیست. ما انشاءالله به این موضوع پایان خواهیم داد

وی افزود: البته لازم است نظام‌های بانکی که سرمایه شان متعلق به ۹۶ درصد مردم است ولی وام دادن آنها متعلق به آن ۴ درصد است اصلاح کنیم. نگاه کنید چند هزار نفر در کشور چند صد هزار میلیارد تومان وام را می‌گیرند ولی یک تولید کننده ما در مسیر وام هم خودش نابود می‌شود هم کارگاهش. در یک شهرک صنعتی که بازدید داشتم یک فردی به خاطر سود بانکی و جریمه‌هایی که به ناحق و غیرشرعی از او گرفتند ورشکسته شد و خود را در کارگاه حلق آویز کرد.

** اصلاح سامانه گمرکی و سیاست‌های پولی

قالیباف با بیان اینکه این بانک‌ها باید اصلاح شوند، گفت: سیستم گمرکی و مالیاتی و سیاستهای پولی و مالی ما باید اصلاح شود و هزینه های دولت باید کاهش یابد. سیاست خارجی ما باید کمک به تجارت ما کند نه به تجارت برای خرید و ظرفیت سازی شرکت‌های خارجی. باید سیاست خارجی ما در راه تلاش برای توسعه کشور و برای بازاریابی کالای ایرانی اولولیت بندی باشد.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری با بیان اینکه برجام موجود با همه نقدهای که متخصصان و دلسوزان دارند ولی یک سند و تعهد ملی ماست، گفت:  ولی این را باید بدانیم ضمن تشکر از زحمات دولتمردان در این زمینه باید بگوییم حرف مردم ما امروز خوب بودن و بد بودن برجام نیست؛ حرف مردم ما این است که چرا دولت فقط موضوعش شده است برجام؟ نتیجه برجام چه تاثیری در زندگی ما داشت؟ چرا آن بخش تعهداتی که اجرا کردیم، چرا آنها اجرا نکردند؟ و چرا دولت نتوانست حق ما را از آنها بگیرد؟

قالیباف با اشاره به اینکه ما حتما باید تلاش کنیم حق مردم را از آنها بگیریم و مردم بتوانند از این فرصت از دست رفته استفاده کنند، تأکید کرد: مردم می‌گویند چرا دولت همه کارها را تعطیل کرد و فقط موضوعش شد برجام مردم از این گله مندند و حق دارند. چرا فرصت‌های برجام برای تولید داخلی نیست ولی برجام فرصت بزرگی شد برای فروش کالاهای خارجی به ایران.

**سایه جنگ را سلیمانی‌ها،‌همدانی‌ها و … برداشتند

وی با تصریح بر اینکه دولت قبول دارد بخش مهمی از وعده هایش را نتوانست عمل کند، اظهار داشت: حتما به مردم توضیح خواهند داد درباره کارنامه چهارساله شان ولی توقعمان این نیست که بگویند توانستیم با برجام سایه جنگ را از کشور دور کنیم. این حرف منصفانه ای نیست. مردم عزیزمان می دانند و از این باب متشکرند از چه کسانی؟ از سربازان و از امیرانشان و از سردارانشان و از قهرمانانشان. از افرادی همچون سردار قاسم سلیمانی، از شهدای دفاع و از شهدای مدافعین حرم، از شهید همدانی‌ها، از شهید نظری‌ها، از شهید غلامی‌ها و بلباسی ها که آرامش را برای کشور برقرار کردند.

وی افزود: در شرایطی که آنها که این تررویستها را پرورش دادند امروز در قعر اروپا و امروز در کشورهای خودشان در اروپا ناامنی است. این حرف را نگوییم که ما سایه جنگ را دور کردیم. مردم عزیز ما امروز خوب تشخیص دادند که دشمن اصلی امروز ما آنها نیستند  دشمن اصلی فقر است و بیکاری است و رکود و گرانی. اگر مردیم بایستیم به همت این جوانان عزیز و گرانقدر با این دشمن مبارزه کنیم. اگر سایه گرانی و بی رونقی وفقر را برداشتیم و کشور را عزتمند کردیم توانسته ایم مبارزه کنیم و آرامش و آسایش را به کشور بیاوریم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: البته امروز در عرصه های دیگر جامعه هم دچار مشکلاتیم. در فرهنگ و حوزه های اجتماعی و هنرمندان. ولی حداقل می‌توان این را گفت که در چند سال پیش رو نیازمند این هستیم که توجه به عرصه های فرهنگی هم از مسیر اقتصاد خواهد گذشت. چرا که در جامعه ای که هر روز فاصله بین فقیر و غنی بیشتر می شود  نه از اخلاق خبری خواهد بود و نه از دین و نه از ایمان و نه از آزادی و نه از نشاط و شادی.

**۲۹ اردیبهشت، روز خداحافظی با نمی‌شود و نمی‌توانیم

قالیباف با تأکید بر اینکه  ۲۹ اردیبهشت امسال، روز خداحافظی با کسانی است که می‌گویند نداریم، نمی شود و نمی توانیم، گفت:  انشاءالله با انتخاب مردم و دولت مردم دولتی از مردم با مردم و برای مردم  که معتقد است هم داریم و هم می‌شود و هم می‌توانیم. به فضل الهی و به امید یکایک شما مردمی که همیشه گره گشا بودید و شما بودید که همیشه برای ایران عزیزمان افتخار آفرید. برای اسلام افتخار آفرید. از این پس هم هر ایرانی بدرخشد و افتخار آمیز زندگی کند. روزهای خوش توام با شادابی و نشاط داشته باشیم.

انتهای پیام / تسنیم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code