آموزش وردپرس
همزمان با عید سعید قربان؛

اقامه نماز عید قربان در ۸۰ مسجد گیلان

به گزارش «گیل نویس»، عید سعید قربان یادآور تجلی اوج ایمان در پرتو انوار اندیشه‌های بلند انسان موحدی است که با تسلیم در برابر اراده الهی، حقیقت ایمان را درک کرده است.

صبح امروز و در ساعات آغازین عید سعید قربان مردم متدین و خداجوی شهرستان‌های گیلان با حضور گسترده و با شکوه خود در مراسم اقامه نماز عید قربان، فرارسیدن این روز بزرگ را گرامی داشتند تا یکبار دیگر نوای زیبا و دل نشین «اللهم اهل الکبریا والعظمه…» در مصلی‌ها و مساجد طنین انداز شود.

مومنین نمازگزار شهرستان‌های گیلان نیز چون سایر هموطنان، امروز در میعادگاه نماز عید گرد هم آمدند تا نفس خود را به پیشگاه حضرت حق تعالی قربانی کنند.

امروز حضور کثیر نمازگزارن در نماز عید سعید قربان، علاوه بر نشان دادن وحدت روز افزون بین مسلمانان مشتی محکم بر دهان دشمنان، یاوه‌گویان و استکبار جهانی بود.

همزمان با فرارسیدن عید سعید قربان، نماز این عید بزرگ مسلمانان در ۸۰ مسجد استان اقامه شده و علاوه بر آن، در بیش از ۵۰ مسجد استان گیلان نیز نذورات مردم به‌صورت قربانی بین فقرا و افراد نیازمند تقسیم شده است.

همچنین روز گذشته، ۲۰۰ پایگاه بسیج مستقر در مساجد استان گیلان میزبان حضور آحاد مردم و جوانان تشنه معرفتی بود که در روز عرفه در کنار سایر عاشقان عترت و طهارت دعای عرفه را زمزمه کردند.

برگزاری دعای پرفیض عرفه در بیش از ۲۰۰ پایگاه مقاومت بسیج در مساجد و بقاع متبرکه، با مشارکت ائمه جماعات و هیئت‌امنای مساجد صورت گرفته است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code