آموزش وردپرس
مدیرکل انتقال خون گیلان:

افزایش ۱۱ درصدی اهدای خون در گیلان

انتقال خونبه گزارش «گیل‌ نویس»، احمد مرادی ظهر امروز در سفر خود به شرق گیلان و دیدار با فرماندار رودسر در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار کرد: گیلان به دلیل بالا بودن بیماران فاویسمی، دیالیزی، تالاسمی، سرطانی و حوادث جاده‌ای از استان‌های پرمصرف در استفاده از خون و فرآورده‌های آن است.

وی از رشد ۱۱/۰۶ درصدی اهدای خون در گیلان خبر داد و افزود: در سال ۹۵ تعداد ۷۴ هزار و ۸۰۷ نفر از مردم استان خون اهدا کردند درحالی‌که این رقم در سال ۹۶ به ۸۳ هزار و ۸۰۳ نفر افزایش پیداکرده است.

مدیرکل انتقال خون گیلان با اشاره به اینکه بیش از ۳۲ درصد از اهداکنندگان خون خانم‌ها بودند گفت: ما در همه شاخص‌های خونی و فرآورده‌های آن با رشد مواجه بودیم به‌طور مثال توانستیم در تولید پلاکت از ۶۵ واحد در سال ۹۵ به ۲۹۶ واحد در سال ۹۶ برسیم.

 وی با اشاره به اینکه در سال‌های گذشته از واردکنندگان خون به کشور بودیم تصریح کرد: با کمک حس نوع‌دوستانه مسئولان و مردم گیلان توانستیم نیازهای خونی استان را تأمین و حتی به برخی از استان‌های دیگر صادر کنیم و برای ادامه کار نیازمند حمایت همه‌جانبه فرمانداران، بخشداران، ائمه جمعه و دیگر مسئولان برای جانمایی مکانی در بخش‌ها به‌عنوان مرکز ثابت انتقال خون جهت مراجعه اهداکنندگان خون هستیم.

مرادی گفت: ما باید با حس همدلی و احساس مسئولیت تلاش کنیم که هیچ‌یک از بیماران نیازمند برای ادامه حیات خود دغدغه تأمین خون موردنیاز خود را نداشته باشند.

وی توسعه و تقویت تجهیزات مرکز انتقال خون رودسر را ضروری خواند و افزود: از خیران و افراد نیکوکار تقاضا داریم برای برطرف کردن مشکلات این مرکز در راستای ارائه خدمات مطلوب‌تر به‌سلامت جامعه همکاری و مساعدت داشته باشند.

پایان پیام/ فارس

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code