آموزش وردپرس
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان:

اجرای طرح بخشودگی جرائم بیمه‌ای برای حمایت کارفرمایان و واحدهای بحرانی

به گزارش «گیل نویس»، جمیل حق‌پرست، در حاشیه نشست کارگروه رفع موانع تولید که طی آن بخشنامه اجرایی بخشودگی جرائم بیمه ای کارفرمایان خوش حساب بعنوان گام سازمان برای کمک به رونق تولید تشریح شد، با اشاره به بدهی ۷۱۵ میلیارد تومانی کارفرمایان استان تا پایان اسفند سال ۹۷، اظهار کرد: میزان مطالبات ما در استان نسبت به ابتدای دهه ۹۰ بیش از ۵ برابر شده است و از رشدی ۴۰۰ درصدی برخوردار می‌باشد.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه طرح بخشودگی جرائم با هدف مساعدت به تولیدکنندگان و کارفرمایان و بمنزله یکی از تدابیر اتخاذ شده در بسته حمایتی سازمان تامین اجتماعی در سال رونق تولید در سطح شعب در حال اجراست، افزود: کارفرمایان میتوانند جهت تعیین تکلیف دیون و امکان استفاده از این فرصت تا ۱۳ شهریور ماه به واحدهای تابعه در سراسر استان مراجعه نمایند.

وی ضمن قدردانی ازمسئولین تشکلها و مجامع کارفرمایی استان در معرفی و تبیین اهمیت موضوع بعنوان فرصتی مغتنم، تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی امکان بخشودگی جرائم برای واحدهای تولیدی ، صنعتی و … که به دلایلی همچون تغییرات نرخ ارز، بحرانهای اقتصادی و تحریمها، با مشکلات مالی مواجه و موفق به پرداخت حق بیمه ها در موعد قانونی نگردیده و مدیون می‌باشند و دارای گواهی لازم از ستاد رفع موانع تولید هستند، فراهم می‌باشد.

حق پرست با دعوت از تمامی کارفرمایان بدهکار مشمول، اذعان کرد: امیدواریم در روزهای باقیمانده تا ۱۳ شهریور ماه شاهد حضور و پیگیری این عزیزان برای بهره‌مندی و تعیین تکلیف وضعیت بدهی‌ها باشیم.

گفتنی است، در حال حاضر بیش از ۳۴ هزار کارفرمای گیلانی رقمی افزون بر ۷۱۵ میلیارد تومان به تامین اجتماعی استان بدهکار می‌باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code